Ako spojiť dva dokumenty Word?

Väčšinou, keď človek potrebuje spojiť Word dokumenty do jedného, tak pristúpi k ručnému skopírovaniu obsahu z jedného súboru do druhého. Prípadne sa dajú nájsť aj rôzne online služby, ktoré po nahraní súborov umožňujú spojiť Word dokumenty do jedného.

Obidve metódy sú pomerne známe a ručné kopírovanie je obvykle preferovanou metódou. Voči online službám, ktoré nie sú veľmi známe, zvykneme mať svoje výhrady. Oprávnene.

Nemáme žiadnu garanciu, že naše súbory budú po vykonaní požadovaného zlúčenia vymazané a nebudú sa šíriť po internete. Pri neznámych službách je to táto obava skutočne opodstatnená.

Ďalším rizikom je to, že narazíme na službu, ktorá síce spojí dva Word dokumenty do jedného, no do výsledku pridá vodoznak a za jeho odstránenie je potrebné uhradiť poplatok. Ani to nie je schodná cesta.

Našťastie existuje aj ďalší spôsob ako sa dokumenty dajú spojiť priamo cez Microsoft Office. Nemusíme sa teda spoliehať na žiadne online služby či aplikácie tretích strán. Postačí starý dobrý Word. Všetko prebieha lokálne na počítači, súbory nie sú nikam odoslané a trvá to pár sekúnd.

Treba povedať, že dostupná je od verzie Microsoft Office 2007, no to by dnes už skutočne nemal byť najmenší problém.

Ako spojiť Word dokumenty cez Microsoft Office?

 • Vo Worde otvoríme dokument, do ktorého chceme vložiť obsah.
 • Na ovládacom paneli klikneme na sekciu “Vložiť”.
 • V pravom rohu sa nachádza ikona “Objekt”.
 • Klikneme v nej na “zobáčik” pre zobrazenie viacerých možností.
 • Z ponuky zvolíme “Text zo súboru…”.
 • Otvorí sa ponuku “Vložiť súbor”, cez ktorú je potrebné nájsť a označiť dokument, z ktorého chceme vložiť obsah.
 • Zvolíme ho dvojklikom alebo stlačením na tlačidlo “Vložiť”.
 • Do otvoreného dokumentu bude skopírovaný obsah zo zvoleného zdroja.
 • Hotovo.

Po spojení si skontrolujte, či všetko sedí a nedošlo náhodou k “rozbitiu” formátovania textu alebo niečomu podobnému. Nemalo by k tomu dochádzať, no istota je istota.

Proces môžete opakovať aj pre viacero dokumentov. Vtedy treba myslieť na to, že vkladaný dokument je pridaný vždy pod existujúci obsah. Preto si dopredu treba premyslieť aké je správne poradie pre vloženie jednotlivých dokumentov.

2 comments
 1. toto je použiteľné ba surový text, akonáhle je text nejako formátovaný, nastáva úplné zničenie pôvodného formátovania.
  Odsek: “Po spojení si skontrolujte, či všetko sedí a nedošlo náhodou k “rozbitiu” formátovania textu alebo niečomu podobnému. Nemalo by k tomu dochádzať, no istota je istota.”, znie ako zlý vtip!
  Takže ak je dobrá rada nad zlato, tak tento príspevok má od zlata veľmi ďaleko… 🙁

  1. Zdravím, díky za upozornenie. Skúsim pozrieť nejakú alternatívu aj pre formátovaný obsah. Ak by ste na niečo natrafili, tak sa prosím podeľte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať