ako stiahnuť video z youtube do telefónu

Ako stiahnuť video z YouTube do telefónu?

Na to ako sťahovať videá z YouTube do počítača sme sa už pozreli, teraz je tu jeden špecifický prípad. Hľadanie možnosti ako stiahnuť video z YouTube do telefónu.

Jeden variant je samozrejme stiahnutie do PC podľa spomínaných postupov a následné skopírovanie cez USB kábel, no v tomto prípade sa pozrieme skôr na možnosti, pri ktorých stačí len telefón ako taký.

Vopred upozorňujem, že oficiálnou cestou je aktívne predplatné YouTube Premium, ktoré prináša niekoľko benefitov a jedným z nich je práve jednoduché sťahovanie ľubovoľných YouTube videí pre ich pozeranie v režime offline. Táto možnosť je platená a aktuálne stojí 7,19€/mesačne. Dostupná je aj skúšobná doba na obdobie 30 dní.

YouTube Premium je oficiálna cesta ako sťahovať videá z YouTube do telefónu, ako aj počítača. To ale neznamená, že je to jediná cesta ako dosiahnuť požadovaný výsledok.

YouTube je veľmi populárnou platformou s neskutočným množstvo obsahu a občas sa dostaneme do situácie, kedy si chceme video stiahnuť a pozrieť neskôr. Buď kvôli komu, že ideme na cesty a nebudeme online, alebo aj v prípade, že si chceme svoje obľúbené video zazálohovať na horšie časy.

Keď to zjednoduším, tak v prípade, že chceme video z YouTube stiahnuť do smartfónu priamo bez počítača, na výber máme dve možnosti. Buď použijeme špecializovanú aplikáciu alebo niektorú z webových služieb. V obidvoch prípadoch buďte prosím etickí a sťahujte len pre vlastnú potrebu.

Aplikácie pre Android

Google z pochopiteľných dôvodov (vlastní YouTube), nie je zástancom toho, aby si ľudia len tak ledabolo sťahovali videá z tejto platformy. V ponuke obchodu Google Play by ste preto vhodnú aplikáciu hľadali úplne zbytočne. Musíte na to ísť okľukou a inštalovať z .apk súboru, ktorý stiahnete z oficiálnej stránky aplikácie. To so sebou samozrejme prináša určité riziká, takže si to treba dobre zvážiť.

Medzi overené aplikácie, ktoré sú dobrým nástrojom ako stiahnuť videá z YouTube do smartfónu, je InsTube. Aplikácia je dostupná zadarmo, zarába z reklám, takže sa na to pripravte, je tam plno. Nenápadný krížik v pravom hornom rohu sa stane vašim priateľom. Nakoľko pristupujeme k inštalácii z .apk súboru, je v nastaveniach potrebné povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov.

Aplikácia InsTube sa používa veľmi jednoducho. Zapnete ju, dostanete sa do hlavného menu, kde buď do adresného riadka vložíte odkaz na požadované video alebo kliknete na ikonu YouTube a k videu sa preklikáte ručne. Potom je to už len o kliknutí na symbol blesku v pravom dolnom rohu. Zobrazí sa výber rozlíšením, ako aj možnosť pre stiahnutie čisto audio stopy. Vy si zvolíte to, čo požadujete a potvrdíte sťahovanie. Video sa potom uloží do pamäte telefónu.

Niekdajším kráľom na sťahovanie videí z YouTune do Android smartfónov bol TubeMate. S tým už ale nemám dobré skúsenosti. Jednak webová stránka, ktorá umožňuje stiahnutie, vyzerá strašne podozrivo, no a potom nefunguje ani samotné sťahovanie. Namiesto toho, aby sa spustilo zobrazí výzvu na inštaláciu dodatočnej aplikácie. Podľa recenzií na webe alternatívou aktuálne môže byť aplikácia Videoder, tú ale nemám vyskúšanú.

V skratke: InsTube alebo Videoder. Sťahovať sa dajú napríklad z APKMirror. Naďalej ale platí, že vždy keď inštalujete aplikácie mimo oficiálneho Odchodu Play, mali by ste byť veľmi obozretní.

Webové stránky na priame stiahnutie videí

Špecializované webové služby sú skvelou možnosťou ako stiahnuť video z YouTube do telefónu, pretože nevyžadujú inštaláciu žiadnej aplikácie. Jednoducho prídete na web, zadáte odkaz na video a pustíte sa do sťahovania. Ich problémom je to, že tieto webové služby zvyknú dosť často zanikať.

Už dlhší čas sa ale drží web OnlineVideoConverter. Ten okrem stiahnutia video do formátu .mp4 podporuje aj stiahnutie čisto audio stopy napríklad v .mp3 alebo .m4a. To sa hodí pre vzdelávacie videá alebo podcasty, ktoré sú zverejnené na YouTube a chcete ich prehrávať offline.

Po kliknutí na tlačidlo “More Settings” sa dostanete k výberu kvality/rozlíšenia. Rovnako tak tu viete nastaviť časový rozsah videa, ktorý chcete stiahnuť. Proste si tu cez možnosť začiatku a konca viete spraviť výsek z pôvodného videa.

Web sa používa veľmi jednoducho, takže vôbec nevadí, že nepodporuje slovenský jazyk. Okrem YouTube podporuje aj sťahovanie z ďalších platforiem, ktoré pracujú s videom. Napríklad Facebook, 9GAG či VIMEO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať