Ako svoj profil na Facebooku odstrániť z Google?

Aktívnym a dlhší čas registrovaným používateľom Facebooku sa táto sociálna sieť opúšťa veľmi ťažko. Máme tu svoje kontakty, skupiny, sledujeme rôzne stránky a tak ďalej. 

Náhle zrušenie konta preto z praktických dôvodov nepripadá do úvahy. Pomerne často sa však v súvislosti s Facebookom objavujú rôzne informácie o problematike ochrany osobných údajov.

Do tejto oblasti patrí aj to, že ako používatelia by sme na sociálne siete nemali pridávať každú svoju myšlienku, príliš osobné informácie či fotografie, ktoré môžu prezradiť viac, než si myslíme. Proste by sme pri používaní mali používať sedliacky rozum.

Okrem toho by sme mali pozornosť venovať aj nastaveniam súkromia pre svoje konto na Facebooku. Nachádza sa tu kopa zaujímavých vecí, ktoré nám dokážu pomôcť pri aspoň čiastočnej ochrane súkromia.

Možno o tom ani neviete, no Facebook napríklad webovým vyhľadávačom ako je Google, Bing či Zoznam umožňuje do výsledkov vyhľadávania zahrnúť aj váš profil a verejne dostupné informácie, ktoré obsahuje.

Práve toto je jedna z vecí, ktoré by v záujme ochrany súkromia možno bolo dobré vypnúť. V nastaveniach Facebooku sa dá profil vyradiť zo všetkých vyhľadávačov, akurát túto možnosť treba využiť.

  • Klikneme na symbol zobáčika v pravom rohu rozhrania Facebook.
  • Vyberieme možnosť “Nastavenia a súkromie” a následne “Nastavenia”.
  • V nastaveniach sa preklikneme do sekcie “Súkromie”.
  • V prehľade “Ako vás môžu ľudia nájsť a kontaktovať” nájdeme možnosť “Chcete, aby vyhľadávače mimo Facebooku odkazovali na váš profil?”.
  • Klikneme tu na tlačidlo “Upraviť”.
  • Odčiarkneme políčko pri možnosti “Povoliť vyhľadávačom mimo Facebooku odkazovať na váš profil”.
  • Zobrazí sa varovanie, ktoré potvrdíme kliknutím na tlačidlo “Vypnúť”.
  • Hotovo.

Facebook teraz bude vyhľadávačom zabraňovať v tom, aby váš profil priamo zaradili do databázy vyhľadávania. Treba počítať s tým, že nejaký ten čas potrvá kým táto zmena vstúpi do platnosti. Navyše to nie je úplne dokonalé, no rozhodne je to lepšie ako nič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať