Samsung Galaxy S21

Ako vypnúť Bixby na smartfónoch Samsung?

Hlasové ovládanie elektroniky je v posledných rokoch celkom v kurze, a tak na trhu vzniklo viacero virtuálnych asistentov od rôznych spoločností.

Niektoré riešenia si získali priazeň používateľov, iné, ako napríklad Cortana, toľko šťastia naopak nemali. V technologickom svete sa v roku 2017 k známym menám Alexa a Google Asistent pripojil Bixby. Ten tiež veľa vody nenamútil.

Čo je to Bixby?

Bixby je virtuálny, respektíve hlasový, asistent od spoločnosti Samsung. Juhokórejský technologický gigant si ho vytvoril pre svoje smartfóny rodiny Samsung Galaxy. Debut zažil na modeloch Galaxy S8/S8+ a odvtedy sa objavuje pravidelne. Výnimkou nie je ani najnovšia generácia Galaxy S21.

Napriek snahám zo strany Samsungu a dlhoročnej prítomnosti na jeho smartfónoch sa Bixby neteší príliš veľkej popularite. Google Asistent už mal vybudované meno a nový hráč na trhu mnohých používateľov nedokázal dostatočne zaujať.

K tomu sa pridali zbytočné obmedzenia pri práci s aplikáciami a bolo to. V prípade Slovákov to dokonca bolo ešte horšie, pretože Bixby v slovenčine nie je dostupný. Siahnuť je nutné po angličtine alebo nemčine, taliančine, španielčine či napríklad čínštine. Nebude preto veľkým prekvapením, že veľká časť majiteľov smartfónov Galaxy hľadá ako vypnúť Bixby.

Treba povedať, že aj samotný Samsung začal svojho digitálneho asistenta pomaly odsúvať do úzadia. Na smartfónoch rodiny Galaxy S21 je síce stále prítomný, no už nemá také dominantné postavenie. Navyše na starších modeloch Galaxy postupom času pribudla možnosť deaktivovať Bixby.

Ako na smartfónoch Samsung Galaxy vypnúť Bixby?

Vypnutie sa mierne líši v závislosti od toho, ktorý smartfón z radu Samsung Galaxy máte. V princípe je postup veľmi podobný, akurát sa hľadané nastavenia nachádzajú na rozličných miestach. V podstate ide o to, že vypneme funkciu pre spustenie Bixbyho a budeme mať od neho pokoj.

Samsung Galaxy S21, Galaxy S20, Note 20 a Note 10

 • Prejdite do systémovej aplikácie Nastavenia.
 • Vyhľadajte a zvoľte možnosť “Bočné tlačidlo”.
 • V prehľade nastavení by sa mala nachádzať možnosť “Stlačenie a podržanie”.
 • Tú prepnite z polohy “Prebudiť Bixbyho” na “Menu vypnutia napájania”.
 • Ponuku “Dvojité stlačenie” buď úplne vypnite alebo si tu nastavte spustenie fotoaparátu.
 • Hotovo. Teraz už Bixbyho nezapnete ani náhodou.
ako vypnúť Bixby
Zdroj: Samsung

Staršie modely Samsung Galaxy

 • Prejdite do systémovej aplikácie Nastavenia.
 • Nájdite a otvorte ponuku “Pokročilé funkcie”.
 • Kliknite na možnosť “Bixby Key” alebo “Tlačidlo Bixby”.
 • Kliknite na možnosť používať “Dvojité stlačenie”.
 • Hotovo.

Nejde síce o úplné odstavenie digitálneho asistenta, no dostatočne znížite riziko, že by ste ho vyvolali pri náhodnom stlačení tlačidla.

ako vypnúť Bixby
Zdroj: Samsung
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať