Ako v PowerPointe skryť niektoré slajdy?

PowerPoint umožňuje v prezentáciách skryť vybrané stránky, respektíve slajdy. Hodí sa to napríklad v prípade, že svoju prezentáciu potrebujete upraviť pre nové publikum, no ešte z nej nechcete odstrániť obsah. Slajd vtedy dočasne skryjete.

Naďalej zostane súčasťou súboru ako takého, pri spustení prezentácie ale nebude zobrazený. Prítomný bude v režime úpravy prezentácie, takže informácie časom môžete prerobiť alebo preniesť na iné slajdy a až následne pristúpiť k vymazaniu.

Rovnako tak môžete skryté slajdy jednoduchým spôsobom obnoviť. Potom sa opätovne budú zobrazovať po spustení prezentácie. Dočasným skrytím vybraných stránok proste môžete svoju prezentáciu prispôsobovať, aby bola relevantnejšia konkrétnemu publiku.

Proces skrývania slajdov v PowerPointe je veľmi jednoduchý. Stačí na konkrétny slajd kliknúť pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky vybrať možnosť “Skryť snímku”. To, že slajd je skrytý je vizuálne znázornené jeho čiastočným zosvetlením.

Pre opätovné obnovenie slajdu je postup rovnaký. Opätovne proste treba kliknúť na možnosť “Skryť snímku”. Potom sa už bude zobrazovať po spustení prezentácie.

Rýchle zobrazenie všetkých slajdov počas prezentácie

Je tu aj druhá možnosť. Ak sa po spustení prezentácie (F5) rozhodnete, že skryté slajdy predsa len potrebujete zobraziť, tak nemusíte narýchlo nič upravovať.

Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na aktuálny slajd a z ponuky vybrať “Zobraziť všetky snímky”. Dostanete sa do náhľadu všetkého obsahu prezentácie, odkiaľ stačí kliknúť na skrytý slajd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať