messenger bez facebooku

Ako vymazať Facebook z mobilu?

Facebook je miestom, ktoré ľudí spája a súčasne rozdeľuje. Na každý príspevok s pridanou hodnotou tu pridajú desiatky nezmyslov, urážok, dezinformácií či chválenkárskeho obsahu. V prípade, že chcete, aby vám Facebook prinášal niečo pozitívne, musíte dosť času venovať nastaveniu, vyhľadaniu rozumných profilov a komunít, ako aj blokovaniu nevhodných príspevkov.

Po čase vás to možno omrzí a dospejete k rozhodnutiu, že čas strávený na Facebook viete využiť omnoho lepšie. Vtedy na rad prichádza myšlienka ako vymazať Facebook z mobilu. Nejde o nič zložité, a ak viete so svojim smartfónom aspoň trochu pracovať, tak zvládnete aj odinštalovať Facebook. Ide totiž o klasické odstránenie aplikácie.

Keď sa na to pozriem zo širšieho pohľadu, tak vymazanie Facebooku z mobilu v sebe môže zahŕňať viacero čiastkových krokov a rozhodnutí. Sami si zvážte, ktoré z nich chcete vlastne vykonať.

Ak vám napríklad ide len o to, že aplikáciu Facebook nechcete mať na mobile, tak ide o prosté odinštalovanie. Avšak, ak chcete dať Facebooku zbohom v globálnom pohľade, tak na rad prichádza aj zrušenie používateľského účtu. Zjednodušene teda ide o dva kroky:

Ako odinštalovať Facebook z mobilu?

Odkaz na informácie o zrušení účtu máte vyššie, tu sa budeme venovať len tomu ako vymazať Facebook z mobilu so systémom Android. Na iPhonoch to funguje podobne.

  • Otvoríme aplikáciu Nastavenia.
  • Prejdeme do sekcie Aplikácie.
  • Podľa potreby zvolíme sekciu Spravovať aplikácie.
  • V zozname nainštalovaných aplikácii nájdeme Facebook.
  • Klikneme na jeho názov alebo ikonu.
  • Z ponúkaných možností zvolíme Odinštalovať, prípadne Odstrániť.
  • Hotovo.

Fungovať by malo aj to, že na ikone aplikácie podržíte prst, čo zobrazí kontextovú ponuku s možnosťou Informácie o aplikácii. Tam by sa mala nachádzať rovno aj možnosť pre odinštalovanie.

V prípade, že Facebook chcete odstrániť z webového prehliadača, tak sa jednoducho odhláste zo svojho účtu a viac sa tam neprihlasujte.

No, a ak sa rozhodnete aj pre zrušenie celého účtu, tak vám do pozornosti dávam článok o možnosti používať Messenger aj bez aktívneho účtu na FB. Rozhodnutie je len na vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať

Ako prepnúť Xbox One do slovenčiny?

Konzoly rodiny Xbox One si však viete do slovenčiny, prípadne češtiny prepnúť veľmi jednoducho. Používateľský zážitok sa tým veľmi spríjemní.