Ako v smartfóne zrušiť reklamný vodoznak na fotkách?

Po kúpe nového mobilu sa môžete stretnúť s tým, že na všetkých zachytených fotkách bude umiestnený malý vodoznak s názvom smartfónu, prípadne aj s ďalšími technickými informáciami.

V prípade môjho smartfónu, Poco X3 NFC, sa na fotografiách v ľavom dolnom rohu automaticky objavoval nápis “SHOT ON POCO X3 NFC”. Ide o takzvaný vodoznak zariadenia a osobne to považujem za úplnú zbytočnosť, ba priam za reklamný prvok.

Automatické pridávanie vodoznaku môžeme nájsť na smartfónoch POCO, Xiaomi či Huawei, no stretnúť sa s tým dá aj pri modeloch ďalších značiek. Našťastie sa to dá veľmi jednoducho vypnúť. Väčšinou je za tým všetkým jeden prepínač v nastaveniach.

Vypnutie automatického pridávania vodoznaku v mobile

  • Vo všeobecnosti by sa vypnutie vodoznaku malo nachádzať v nastaveniach aplikácie Fotoaparát.
  • Ak to tam nenájdete, zamierte do systémových nastavení a hľadajte tu.
  • V prípade, že si neviete rady, tak informáciu hľadajte priamo na stránke výrobcu, ideálne priamo pre svoj konkrétny smartfón.
  • Vec, ktorú hľadáte sa zvykne volať “Vodoznak”, prípadne po anglicky “Watermark”.

Odstránenie vodoznaku z už vytvorených fotografií je komplikované a kapitola sama o sebe. Týmto, čo tu popisujem ja, dosiahnete to, že na žiadnej z ďalších vytvorených fotiek sa už vodoznak nebude nachádzať.

V prípade smartfónu Poco X3 NFC sa funkcia “Vodoznak” nachádza priamo v nastaveniach aplikácie Fotoaparát. V tomto konkrétnom príklade zastrešuje dve samostatné nastavenia:

  • Pridávať čas na fotografie.
  • Vodoznak zariadenia.

Obidve sú celkom jasné už zo svojho stručného názvu. Prvá na fotky automaticky pridáva dátum a čas, kedy došlo k ich vytvoreniu.

Druhá pridáva spomínaný reklamný vodoznak “SHOT OT POCO X3 NFC”. V závislosti od značky vášho smartfónu sa táto informácia samozrejme bude líšiť. Proste tu bude prítomný model vášho smartfónu.

Napríklad niečo ako “SHOT ON MI PHONE”, “SHOT ON REDMI”, “REDMI NOTE 8 AI QUAD CAMERA”, “HUAWEI P10 LEICA DUAL CAMERA” a tak ďalej. Niektoré smartfóny tu pridávajú len svoj názov, iné aj informácie o snímači fotoaparátu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať