Ako vymeniť batériu v Surface Pen?

Stylus Surface Pen patrí k takmer povinnému príslušenstvu pre zariadenia Surface s dotykovou obrazovkou. Práve vďaka tomuto dotykovému peru môžu majitelia naplno využívať možnosti svojho zariadenia.

Používa sa skutočne veľmi príjemne, či už na písanie poznámok, označovanie textu či kreslenie. Microsoft si v tejto oblasti dal veľmi záležať. Keď si už raz na Surface Pen zvyknete, tak sa s ním budete lúčiť len veľmi ťažko.

Samozrejme, že Surface Pen nie je jediným stylusom, ktorý sa dá používať na dotykových obrazovkách zariadení Surface. Patrí však medzi tie najlepšie. Navyše zohnať dobrú alternatívu je v našich končinách komplikované.

Pero Surface Pen je napájané batériou. To znamená, že po určitom čase aktívneho používania sa nevyhnete jej výmene. Používaná je jedna batéria typu AAAA, teda ešte o jeden stupeň menší typ než klasická mikrotužková batéria AAA, s ktorou sa bežne stretneme.

Batérie AAAA sa dajú zohnať prakticky v každom lepšom obchode s elektronikou. Cenovo sa pohybujeme niekde okolo 4€, takže nejde o žiadnu veľkú investíciu. Navyše batéria v Surface Pen vydrží celkom dlho. V závislosti od toho ako aktívne stylus používate ju budete meniť 1-2x ročne.

Výmena batérie v Surface Pen

Samotná výmena batérie prebieha veľmi jednoducho. Stačí pevne chytiť vrch pera a jeho a potiahnuť.

Hlavičku tým vytiahnete z tela. Následne stačí telo stylusu otočiť, aby z neho vypadla vložená batéria.

Namiesto vybitej batérie vložíte čerstvý kus. Batéria sa vkladá negatívnou stranou (-) smerom k hrotu pera, + je orientované smerom ku hlavičke s tlačidlom. Správna orientácia je znázornená aj na hlavičke stylusu.

Hlavičku zase vložíte do tela. Vytvorená je tak, že zapadne len v jednom smere, čo je veľmi intuitívne. Pri vkladaní budete na hlavičku trošku pritlačiť, aby správne zapadol poistný mechanizmus, ktorý pero a hlavičku drží pevne pokope.

Hotovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať