Ako vypnúť ovládač pre Xbox One, ktorý je cez Bluetooth pripojený k PC alebo smartfónu?

Bezdrôtové ovládače pre Xbox One sa okrem samotnej konzoly dajú vďaka rozhraniu Bluetooth pripojiť aj k počítačom, tabletom či smartfónom. Pri smartfónoch to ešte len naberie rozmery s príchodom služby Project xCloud, no už teraz si aj na počítačoch aj na smartfónoch môžeme s použitím gamepadu zlepšiť herný zážitok.

Pripojenie gamepadov prebieha dosť podobne ako v prípade ich spárovania s konzolou, no ako ich pri takomto používaní vypnúť? Pri prepojení s konzolou cez stredové tlačidlo Xbox vyvoláme menu, kde sa nachádza možnosť pre vypnutie daného ovládača. No pri prepojení s počítačom či mobilom nič také k dispozícii nemáme, a aj po vypnutí Bluetooth pripojenia ovládač zostáva naďalej aktívny.

Xbox One ovládač sa dá vypnúť natvrdo vytiahnutím batérií, no to nie je práve najpraktickejšie riešenie. Ako sa ukazuje, existuje omnoho jednoduchší a vlastne korektný spôsob ako ovládače pre Xbox One vypnúť – stačí 5 až 6 sekúnd podržať stredové tlačidlo Xbox. Ovládač sa vypne a môžeme ho odložiť. Pri najbližšom zapnutí sa navyše automaticky pokúsi pripojiť k poslednému zariadeniu, s ktorým bol spárovaný.

  • Na gamepade Xbox One nájdite stredové tlačidlo Xbox.
  • Stlačte a podržte ho približne 6 sekúnd.
  • Gamepad by sa mal vypnúť.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako previesť PDF na Excel?

Nie je to úplne štandardná situácia, no niekedy proste potrebujeme PDF súbor previesť na formát vhodný pre Excel. Pomôže online Adobe.
ako zrušiť Facebook na mobile

Ako zrušiť Facebook na mobile?

Teraz už len zostáva rozhodnúť sa, či hľadáte riešenie ako zrušiť Facebook na mobile alebo si chcete dať pauzu, prípadne sa zbaviť aplikácie.