Ako vypnúť ovládač pre Xbox One, ktorý je cez Bluetooth pripojený k PC alebo smartfónu?

Bezdrôtové ovládače pre Xbox One sa okrem samotnej konzoly dajú vďaka rozhraniu Bluetooth pripojiť aj k počítačom, tabletom či smartfónom. Pri smartfónoch to ešte len naberie rozmery s príchodom služby Project xCloud, no už teraz si aj na počítačoch aj na smartfónoch môžeme s použitím gamepadu zlepšiť herný zážitok.

Pripojenie gamepadov prebieha dosť podobne ako v prípade ich spárovania s konzolou, no ako ich pri takomto používaní vypnúť? Pri prepojení s konzolou cez stredové tlačidlo Xbox vyvoláme menu, kde sa nachádza možnosť pre vypnutie daného ovládača. No pri prepojení s počítačom či mobilom nič také k dispozícii nemáme, a aj po vypnutí Bluetooth pripojenia ovládač zostáva naďalej aktívny.

Xbox One ovládač sa dá vypnúť natvrdo vytiahnutím batérií, no to nie je práve najpraktickejšie riešenie. Ako sa ukazuje, existuje omnoho jednoduchší a vlastne korektný spôsob ako ovládače pre Xbox One vypnúť – stačí 5 až 6 sekúnd podržať stredové tlačidlo Xbox. Ovládač sa vypne a môžeme ho odložiť. Pri najbližšom zapnutí sa navyše automaticky pokúsi pripojiť k poslednému zariadeniu, s ktorým bol spárovaný.

  • Na gamepade Xbox One nájdite stredové tlačidlo Xbox.
  • Stlačte a podržte ho približne 6 sekúnd.
  • Gamepad by sa mal vypnúť.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať