Ako ku konzole Xbox One pripojiť bezdrôtový ovládač?

Keď si kúpite alebo dostanete konzolu Xbox One tak sa asi priamo chcete pustiť do zábavy. Obzrieť si systém, zoznámiť sa s dostupnými možnosťami a vyskúšať si nejaké tie hry. Okrem toho, že konzolu pripojíte k monitoru či televízoru, musíte trochu času venovať aj prvému nastaveniu, ale hlavne spárovaniu, teda pripojeniu Xbox gamepadu.

Nejakým spôsobom predsa konzolu potrebujete ovládať, a práve na to slúži pribalený gamepad. Problém môže nastať hneď na začiatku nového dobrodružstva. Hoci ste Xbox One zapli, do ovládača vložili potrebné baterky a stredovým tlačidlom Xbox zapli aj samotný gamepad, po stlačení tlačidiel sa na obrazovke neprejavuje žiadna akcia.

Takáto situácia môže mať veľmi jednoduché riešenie. Ovládač s konzolou je totiž potrebné manuálne prepojiť, nedochádza k tomu automaticky, čo by bolo pohodlnejšie. Celý proces je našťastie veľmi jednoduchý a nezaberie veľa času. Akurát je potrebné vedieť, aký je postup.

  • Skontrolujte či sú v gamepade vložené batérie.
  • Zapnite svoju konzolu a podržaním stredového tlačidla Xbox zapnite aj gamepad.
  • Na konzole nájdite tlačidlo pre párovanie gamepadu. V prípade pôvodného modelu Xbox One sa nachádza na hrane ľavého rohu konzoly. Na novších modeloch Xbox One S a Xbox One X je tlačidlo umiestnené priamo na prednej strane pod tlačidlom pre zapnutie konzoly. Označené je akousi trojicou vlnoviek.
  • Keď toto tlačidlo nájdete, tak ho stlačte, čím získate asi 20 sekúnd na dokončenie procesu párovania. Napájacie tlačidlo konzoly by malo začať blikať.
  • Na Xbox gamepade nájdite rovnaké tlačidlo párovania, nachádza sa na prednej strane, nad micro-USB portom. Tlačidlo párovania podržte niekoľko sekúnd, kým nezačne blikať stredové Xbox tlačidlo.
  • Konzola a gamepad sa chvíľku budú pokúšať o prepojenie, čo vlastne symbolizuje spomínané blikanie.
  • Akonáhle dôjde k spárovaniu, spomínané tlačidlá prestanú blikať. Keď potom na gamepade stlačíte tlačidlá alebo páčky, konzola by na to už mala reagovať.

Úplne rovnako sa s konzolou prepájajú aj ďalšie gamepady. Microsoft uvádza, že celkovo ich môže byť spárovaných až osem súčasne. Takže ak si ku svojej konzole dokúpite ďalšie ovládače, teraz už viete, ako jednoducho ich môžete pripojiť.

Ak by ste náhodou s pripojením mali problém, dočasne môžete využiť aj možnosť pripojenia cez USB kábel. Vtedy sa Xbox ovládač dá používať aj bez bateriek. Za dočasné riešenie to označujem kvôli tomu, že to z dlhodobého hľadiska nie je veľmi praktické. Vyskúšať môžete stiahnuť novú firmvérovú aktualizáciu pre svoj gamepad, ktorá by teoreticky mohla pomôcť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať