Ako zrušiť blokovanie hovorov? Tieto kódy musíte poznať

Mobilní operátori ponúkajú množstvo rôznych služieb. Niektoré z nich sú veľmi praktické a dobre známe. Iné zase pomôžu vo veľmi špecifických prípadoch a ich nastavenie vyžaduje patričnú znalosť. Problém netkvie v tom, že samotné nastavenie by bolo komplikované. Akurát treba poznať takzvané “sieťové kódy”.

Ide o kombináciu špeciálnych znakov a čísel pomocou ktorých viete veľmi rýchlo nastaviť niektoré z funkcií z ponuky operátora. Typicky je to kombinácia znakov * a # s nejakými číslicami. Funguje to tak, že v telefóne zadáte kombináciu pre nastavenie požadovanej funkcie a začnete volať.

Rovnako ako keď idete telefonovať. Rozdiel je v tom, že reálne nebudete nikom volať, akurát operátorovi odošlete požiadavku na nastavenie tej či onej funkcie. Týmto spôsobom sa dá nastaviť kopa vecí. Je to aj jedna z možností ako zrušiť presmerovanie hovorov. Zadaním spomínaných sieťových kódov je možné taktiež zrušiť blokovanie hovorov. Sú tu aj alternatívne cesty.

Ako zrušiť blokovanie hovorov?

Na úvod si pripomeňme, že mobilné siete v základe ponúkajú dva typy blokovania hovorov. Druhým je blokovanie prichádzajúcich hovorov. Obidve tieto základné kategórie ešte majú rôzne špecifické kategórie. Plošné blokovanie všetkého a podmienené blokovanie, kedy je možné zvoliť konkrétne prípady, pri ktorých sú hovory blokované.

Reálne máte niekoľko možností ako zrušiť blokovanie hovorov. Prvou sú už popisované sieťové kódy, čo nemusí byť úplne používateľsky priateľské, no malo by to fungovať prakticky na každom type mobilu, vrátane starších modelov. Označované je to niekedy aj pod pojmom MMI kód.

Pri zrušení blokovania hovorov je situácia špecifická v tom, že musíte poznať aj overovaní kód, respektíve heslo. Drvivá väčšina ľudí heslo nikdy nemenila, a preto by malo fungovať predvolená možnosť, ktorú operátori používajú pre všetkých klientov. Tieto heslá by mali platiť aj pre odnože hlavných operátorov – napríklad Tesco Mobile má rovnaké heslo ako O2.

 • Telekom – Blokovací kód, resp. heslo sa vám prideľuje pri objednávaní služby je prednastavené na 0000.
 • O2 – Blokovací kód, respektíve heslo, je predvolené nastavené na 9999.
 • 4ka – Blokovací kód, respektíve heslo, je predvolené nastavené na 0000.
 • Orange – Nepodporuje nastavovanie blokovania hovorov cez sieťové kódy. Nutné je kontaktovať zákaznícku linku alebo využiť SMS správu.

Tieto heslá väčšinou majú operátori uvedené aj priamo v sieťových kódoch. Spomínam ich skôr kvôli tomu, ak by náhodou vznikla situácia, že ste si heslo z nejakého dôvodu a nejakým spôsobom menili. Potom vám štandardné sieťové kódy nebudú fungovať a heslo budete musieť nahradiť za vašu kombináciu. Heslá možno budete potrebovať v prípade, že blokovanie hovorov budete rušiť cez aplikáciu Telefón na svojom smartfóne (info tu).

Napríklad pri O2 je na zrušenie blokovania odchádzajúcich hovorov určený predvolený kód #333*9999#. Štvorčíslie 9999 pritom predstavuje spomínane heslo. Na 99,9% to nebudete musieť vôbec riešiť a fungovať vám bude práve operátorom predvolená možnosť, no ak ste spomínané heslo menili, tak namiesto 9999 proste zadáte to svoje.

Ako som už spomínal, sieťový kód naťukajte klasicky cez aplikáciu Telefón ako keď idete niekomu volať a potom vytočte hovor. Nižšie sú uvedené sieťové kódy pre zrušenie blokovania hovorov u jednotlivých operátorov.

Ale dopredu upozorňujem, že všetky tieto nastavenia sa dajú realizovať aj cez zákaznícke linky operátorov, takže ak sa vám nechce trápiť s vyťukávaním kódov alebo si na to netrúfate, tak rovno volajte operátorovi.

 • Zákaznícka linka O2 – 0949 949 949
 • Zákaznícka linka 4ka – zákazníci 4ky cez skrátené číslo 950 a zákazníci iných operátorov cez dlhý tvar 0950 950 950
 • Zákaznícka linka Telekom – 0800 123 456
 • Zákaznícka linka Orange – zákazníci Orange cez skrátené číslo 905 a zákazníci iných operátorov cez dlhý tvar 0905 905 905

Telekom a 4ka

Nakoľko Telekom aj 4ka používajú rovnaký overovaní kód (štvorčíslie 0000), tak nasledovné kódy platia pre obidvoch týchto operátorov.

 • Zrušenie blokovania všetkých odchádzajúcich hovorov – #33*0000#
 • Zrušenie blokovania medzinárodných odchádzajúcich hovorov (voláte len zo SR do SR) – #331*0000#
 • Zrušenie blokovania všetkých odchádzajúcich hovorov do zahraničia okrem hovorov do SR (zo zahraničia môžete volať na SR) -#332*0000#
 • Zrušenie blokovania všetkých prichádzajúcich hovorov – #35*0000#
 • Zrušenie blokovania všetkých prichádzajúcich hovorov, pokiaľ ste v zahraničí – #351*0000#
 • Zrušenie všetkých blokovaní hovorov – #330*0000#

Ak by niečo náhodou nefungovalo, tak jednotlivé kódy nájdete aj priamo na stránke operátora Telekom, kde si ich môžete skontrolovať.

O2

Prvá časť kódu na zrušenie jednotlivých typov blokovania je rovnaká. Mení sa len štvorčíselné heslo, ktoré je v prípade O2 predvolene nastavené na 9999.

 • Zrušenie blokovania všetkých odchádzajúcich hovorov – #33*9999#
 • Zrušenie blokovania medzinárodných odchádzajúcich hovorov (voláte len zo SR do SR) – #331*9999#
 • Zrušenie blokovania všetkých odchádzajúcich hovorov do zahraničia okrem hovorov do SR (zo zahraničia môžete volať na SR) -#332*9999#
 • Zrušenie blokovania všetkých prichádzajúcich hovorov – #35*9999#
 • Zrušenie blokovania všetkých prichádzajúcich hovorov, pokiaľ ste v zahraničí – #351*9999#
 • Zrušenie všetkých blokovaní hovorov – #330*9999#

Niektoré z nastavení by sa mali nachádzať aj v zákazníckej zóne Moje O2. Kde sa to dá vyklikať a nemusíte sa trápiť s kódmi.

Orange

Orange nepodporuje zrušenie blokovania hovorov cez sieťové kódy. Treba kontaktovať zákaznícku linku. Prípadne je tu ešte jedna možnosť. Na svojej stránke uvádza, že “Odblokovanie prichádzajúcich hovorov si môžete nastaviť zaslaním SMS správy v tvare ANO na číslo 369.”.

  Zrušenie blokovania hovorov cez aplikáciu Telefón

  Ak máte všetkých tých kódov plnú hlavu a vôbec sa vám do toho nechce ísť, tak ešte je tu jedna omnoho jednoduchšia možnosť. Tá by mala fungovať na prakticky všetkých novších smartfónoch so systémom Android.

  Zrušiť blokovanie hovorov je možné cez aplikáciu Telefón. Cez tú, ktorú používate na telefonovanie. Práve toto by mala byť asi najschodnejšia cesta pre bežného používateľa.

  • Otvorte aplikáciu Telefón.
  • V pravom hornom rohu kliknite na symbol troch bodiek.
  • Zvoľte “Nastavenia” a potom “Telefónne účty”.
  • Mali by ste sa dostať do sekcie “Nastavenia hovorov”. Tu vyberte “Ďalšie nastavenia”.
  • Potom zvoľte “Blokovanie hovorov”.
  • Tu nájdete v peknej vizuálnej podobe všetky typy blokovania hovorov a na pár kliknutí ich môžete zmeniť.
  • Na potvrdenie zmeny ale potrebujete poznať heslo operátora, ktoré som spomínal v úvode. (Telekom a 4ka 0000 ; O2 9999). Orange podľa všetkého túto možnosť nepodporuje a musíte volať na zákaznícku linku.
  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Mohlo by zaujať