Ako zväčšiť stránku pomocou klávesnice?

Okrem základných klávesových skratiek je možné klávesnicu použiť aj na rôzne úkony. Príkladom je vypnutie počítača, ako aj priblíženie stránky pre pohodlnejšie čítanie textu a lepšiu viditeľnosť ovládacích prvkov. Stránku je pomocou klávesnice možné priblížiť viacerými spôsobmi.

Úplný základ a najpohodlnejší spôsob do procesu zapája klávesnicu aj myš, no použiť sa dá aj čisto klávesnica. Vtedy to síce nemusí byť až také pohodlné, no napriek tomu to funguje celkom dobre.

Tri možnosti ako zväčšiť stránku alebo text?

Najlepšie poslúži kombinácia klávesu Ctrl a kolieska myši. Funguje to tak, že stlačíte a držíte kláves Ctrl a súčasne pohybujete kolieskom myši. Pohyb smerom hore slúži na priblíženie. Pohyb kolieska smerom dole zase slúži na oddialenie.

Táto kombinácia sa dá použiť vo webových prehliadačov, v aplikáciách na úpravu dokumentov (Office, Open Office), no funguje aj na Pracovnej ploche či v systémovej aplikácii Prieskumník. Pri používaní na Pracovnej ploche sa mení veľkosť ikon, v Prieskumníkovi zase štýl zobrazenia súborov.

Druhou možnosťou zväčšiť stránku pomocou klávesnice je kombinácia klávesov Ctrl a plus (+). Pre oddialenie zase poslúži kombinácia Ctrl a mínus (−). Pre návrat na preddefinovanú hodnotu priblíženia (100%) poslúži klávesová skratka Ctrl a 0.

Obsah v aplikáciách na úpravu dokumentov je taktiež možné priblížiť aj čistou pomocou myši. Poslúži na to posúvnik s % v pravom dolnom rohu. Taktiež je možné prejsť do sekcie “Zobraziť” a myšou kliknúť na tlačidlo “Priblížiť”, prípadne “Lupa”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako zmeniť e-mail na Facebooku?

Dobrou správou je, že zmeniť e-mailovú adresu na Facebooku sa dá prakticky v priebehu minúty. Ide o veľmi jednoduchý proces.