Games with Gold – august 2020

Koniec mesiaca je na spadnutie, a Microsoft preto zverejnil augustovú ponuku programu Games with Gold. Predplatitelia služby Xbox Live Gold si budúci mesiac opäť užijú štvoricu bezplatných hier, ktoré si vychutnajú na svojich konzolách Xbox One a Xbox 360. Osobne túto ponuku považujem za slabú, no treba sa tešiť aj z maličkostí.

Dve zo štvorice ponúkaných hier sú určené priamo pre Xbox One a dve boli vytvorené ešte pre pôvodnú konzolu Xbox. Všetky štyri hry si však na konzolách rodiny Xbox One môžete vychutnať vďaka programu spätnej kompatibility. Majitelia konzol Xbox 360 sa môžu pustiť do hrania dvojice titulov z pôvodnej konzoly Xbox.

Naďalej platí, že tituly z ponuky Games with Gold sú na stiahnutie dostupné len počas časovo obmedzenej doby. Akonáhle si ich do konzoly nainštalujete, hrať ich môžete kým máte aktívne predplatné Xbox Live Gold.

Výnimkou by mali byť hry z čias Xbox 360 a pôvodnej konzoly Xbox. Tie by sa mali inštaláciou prepojiť s kontom Microsoft. To znamená, že ak si ich už raz vyzdvihnete, tak do hrania sa môžete pustiť aj bez aktívneho predplatného Xbox Live Gold, teda prakticky kedykoľvek.

Ponuka Games with Gold pre august 2020

  • Portal Knights – Xbox One v termíne 1. až 31. august
  • Override: Mech City Brawl – Xbox One, v termíne 16. august až 15. september
  • MX Unleashed – Xbox One a Xbox 360 v termíne 1. až 15. august
  • Red Faction II – Xbox One a Xbox 360 v termíne 16. až 31. august
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať