ChatGPT pre Android: Umelá inteligencia ako aplikácia

  • Umelá inteligencia vo forme ChatGPT dorazí na Android.
  • Stane sa tak ešte pred koncom júla 2023.
  • Po aplikácií pre platformu iOS sa konečne dočká aj Android.

Umelá inteligencia zažíva svoje najlepšie obdobie. Záujem o jej vyskúšanie je obrovský a vďaka rôznym službám si ju vedia veľmi jednoducho vyskúšať aj bežní používatelia, nielen jedinci s rozsiahlym technologickým zázemím. V prípade umelej inteligencie stelesnenej v chatbotovi ChatGPT sa okrem používateľov počítačov ešte donedávna vytešovali majitelia smartfónov značky Apple.

Práve tí mali od mája 2023 možnosť používať mobilnú aplikáciu ChatGPT pre iPhone. Spoločnosť OpenAI už dlhší čas sľubovala, že umelá inteligencia vo forme aplikácie časom dorazí aj na Android. Teraz sa ukázalo, že čakanie nebude vôbec zdĺhavé. ChatGPT pre Android dorazí ešte pred koncom júla 2023. OpenAI o tom informovala cez Twitter.

Umelá inteligencia ChatGPT sa už teraz nachádza v ponuke Obchodu Play. Nateraz je ale možná len predregistrácia, čím sa zaradíte do poradovníka medzi ľudí, ktorí by reálny prístup mali získať medzi prvými.

Vo všeobecnosti ale platí, že do predregistrácie sa púšťať nemusíte, pokiaľ vám nevadí, že si pár dní počkáte. A vzhľadom na to, že na samotnú mobilnú aplikáciu ChatGPT čakáte asi od mája, tak tých pár dní navyše vydržíte bez najmenších problémov.

V tomto konkrétnom prípade je pojem “predregistrácia” možno trochu prehnaný. Reálne ide o jedno kliknutie na tlačidlo “Inštalovať”, ktoré spôsobí to, že aplikácia sa automaticky nainštaluje v momente, kedy ju vývojári vydajú pre verejnosť. Čiže si s tým nemusíte robiť žiadne starosti.

Navyše platí, že ChatGPT je možné zo smartfónu využívať cez webový prehliadač. Mobilná aplikácia by tak akurát mala priniesť prívetivejšie rozhranie optimalizované pre obrazovku smartfónov a tabletov.

Nateraz nie je známe, či aplikácia bude od prvého dňa sprístupnenia dostupná pre masy alebo či jej zavedenie na Android bude prebiehať na úrovni jednotlivých krajín či po skupinách používateľov. Príliš sa s tým ale nepočíta a skôr by malo ísť o scenár sprístupnenia pre všetkých.

ChatGPT nebude jedinou ani prvou umelou inteligenciou dostupnou vo forme mobilnej aplikácie. Už teraz je možné stiahnuť Bing Chat, ako aj desiatky ďalších nástrojov rôzneho druhu. Z kategórie takzvaných chatbotov pre Android je to napríklad Ask AI, Nova AI či Copyist.

Aplikácia ChatGPT pre Android už bola oficiálne vydaná

Doplnené 26.7.2023

Spoločnosť OpenAI cez svoj profil na sociálnej sieti Twitter informovala, že aplikácia ChatGPT pre Android už bola oficiálne vydaná. Medzi prvými si ju môžu stiahnuť používatelia zo Spojených štátov, Indie, Brazílie a Bangladéša.

Počas nadchádzajúceho týždňa bude prístup rozširovaný aj pre ďalšie krajiny. To by malo znamenať, že na Slovensku bude možné aplikáciu nainštalovať začiatkom augusta 2023.

Ak by ste sa nedajbože nevedeli dočkať, tak dnes sa do inštalácie viete pustiť s využitím VPN služieb. Alebo si proste počkajte tých pár dní…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať