Epic Games Store: Získanie hier zadarmo bude dočasne vyžadovať 2-faktorovú ochranu

Epic Games Store prišiel s netradičnou myšlienkou ako podporiť ochranu používateľských účtov svojich zákazníkov. Nevymyslel pritom žiadnu prevratnú metódu, ktorá by prinášala dodatočnú ochrannú vrstvu proti možným útokom či neoprávnenému prístupu.

Namiesto toho sa používateľov snaží nasmerovať k používaniu ponúkanej 2-faktorovej autorizácie. Píšem síce nasmerovať, no ono by sa dalo v podstate hovoriť o efektívnom “prinútení”.

Dočasná preventívna akcia

To, že Epic Games Store každý týždeň rozdáva hry zadarmo je dobre známa vec. Ich vyzdvihovanie nepochybne patrí medzi jednu z najčastejších akcií, ktoré používatelia vykonávajú. Samozrejme okrem samotného prihlásenia.

Keďže myšlienkou bolo posilniť ochranu účtov, tak si na to Epic vybral práve proces vyzdvihnutia bezplatných hier. Počas neho bude od používateľov námatkovo vyžadovať, aby si aktivovali ochranu účtu pomocou 2-faktorovej autorizácie, inak im hra nebude pridelená. Ide o dočasnú preventívnu akciu, ktorá potrvá do 21. mája 2020.

Metóda nie je celkom jasná

Hovorí sa o pravidelnej, no zároveň námatkovej výzve, takže je to trošku nejasné. Mne sa dnes, 1. mája, podarilo vyzdvihnúť dve hry po sebe bez toho, aby sa nejaké upozornenie zobrazilo. Predpokladám, že počas trvania tejto “promo akcie” na predmetnú výzvu mnohí nenatrafia ani raz.

Z popisu na oficiálnom webe však nie je vôbec jasné, či po zobrazení upozornenia dôjde k zablokovaniu vyzdvihnutia hry až do aktivácie 2-faktorovej ochrany, alebo či ide o jednoduché varovanie, ktoré bude možné zatvoriť a hru skúsiť vyzdvihnúť znova. Rozdiel je pritom dosť veľký, jedna vec používateľa upozorňuje, druhá priamo núti.

Epic pritom priamo priznáva, že používateľov táto nová výzva môže trochu otravovať, no ide o vyšší zámer – posilnenie ochrany. Vyzerá to tak, že za normálnych okolností sa ľuďom príliš nechce siahať po dvojfaktorovej autorizácii, takže je nutné trošku ich “motivovať”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať