Ako v Epic Games Store zapnúť dvojfaktorovú ochranu?

Útočníci v online priestore sú neúnavní. Neustále hľadajú nové metódy a cestičky ako to na nás skúsiť. Nezastavia sa pritom prakticky pred ničím. Preto je dobré ochranu nepodceňovať a okrem zdravého sedliackeho rozumu využívať aj dostupné prostriedky ako bezpečnostné riešenie či dvojfaktorovú ochranu.

Dvojfaktorová autentifikácia alebo 2FA

Dvojfaktorová autentifikácia alebo dvojfaktorová autorizácia predstavuje dodatočnú vrstvu ochrany používateľského konta. Stručne povedané, ide o dodatočný overovací mechanizmus pri prihlasovaní. Zadáte svoje používateľské meno a heslo, no a namiesto toho, aby ste hneď získali prístup vás čaká ešte niečo extra.

V ďalšom kroku potrebujete zadať náhodný kód, ktorý môže byť doručený e-mailom, SMSkou alebo vygenerovaný cez mobilnú aplikáciu. Veľmi dobre to môžete poznať z internet bankingu, kde už roky ide o základ pre ochranu vašich finančných prostriedkov.

V princípe sa dá aj toto prekonať, ak by sa niekto skutočne veľmi, veľmi snažil, no väčšinou to nikomu nestojí za tú námahu. Kyberkriminálnici sa radšej budú venovať útokom tam, kde je šanca väčšieho a rýchlejšieho úspechu. Preto tak radi využívajú phishing a vydieracie e-maily. Zaspamujú tisíce e-mailov a už len čakajú kto sa chytí. V podstate je to celé hra čísel.

Dvojfaktorová ochrana v Epic Games Store

Dnes už v podstate každá lepšia služba, ktorá pracuje s citlivými údajmi a hlavne peniazmi, ponúka nejakú možnosť dodatočnej ochrany. Internet banking, poisťovne, peňaženky na kryptomeny, to sú asi zjavné veci, no dvojfaktorovo viete chrániť aj svoje účty na herných platformách, respektíve v herných obchodoch.

Jednak sa aj tu pracuje s peniazmi, no zároveň ide o časté terče útokov a klienti by asi neboli príliš radi, keby prišli o svoje používateľské účty, ktoré sú dnes digitálnymi hernými knižnicami. Inak povedané, prišli by o väčšinu, ak nie všetky svoje hry, čo by povesti danej platformy príliš nepomohlo. Preto väčšina ponúka veľmi dobrú ochranu. To, či si ju používateľ aktivuje alebo nie, to je iný príbeh, no vina sa vtedy dá veľmi ľahko presunúť.

Výnimkou nie je ani Epic Games Store, ktorý nás každý týždeň teší hrami zadarmo. Ten dokonca zachádza tak ďaleko, že dvojfaktorovú ochranu začal aktívne propagovať. V máji 2020 od klientov pri vyzdvihovaní bezplatných hier náhodne vyžaduje, aby si 2FA aktivovali, inak hru nedostanú.

Ide síce len o dočasnú akciu, no stále celkom dobrý spôsob ako posilniť zabezpečenie aspoň časti účtov a z dlhodobého hľadiska odľahčiť technickej podpore. Časť klientov si to aktivuje, časť to bude ignorovať a časť to aspoň zváži. V každom prípade, Epic sa aspoň snažil.

Ako v Epic Games Store zapnúť dvojfaktorovú ochranu?

  • Otvorte si oficiálny web Epic Games.
  • Prihláste sa do svojho používateľského konta.
  • Myšou prejdite na svoje meno v pravom hornom rohu a z ponuky vyberte “Account”.
  • Prejdite do sekcie “Password & Security”.
  • Nájdite ponuku “Two-factor Authentication”.
  • Teraz si z ponuky vyberte metódu pre doručovanie bezpečnostných kódov, ktorá vám vyhovuje.
  • Na výber je mobilná aplikácia, SMS alebo e-mail. Osobne som trochu citlivý na svoje telefónne číslo, no na mail mi chodí kadečo a Epic ho už tak či tak má, lebo som ho použil pri registrácii. Výber možnosti je však na vás.
  • Používať sa dá vždy len jedna metóda, pretože ide o dvojstupňované overenie. Viete ich však meniť. To znamená, že ak vám posielanie prihlasovacieho kódu na e-mail prestane vyhovovať, tak túto metódu deaktivujete a vyberiete si napríklad mobilnú aplikáciu.
  • Aktivácia je o prvotnom vygenerovaní kódu cez zvolenú metódu a jeho zadaní. Vlastne ide o také malé zoznámenie s fungovaním.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť heslo na Instagrame

Ako zmeniť heslo na Instagrame?

Poďme sa pozrieť ako si zmeniť heslo na Instagrame. A to bez ohľadu na to, či ide o zmenu preventívnu alebo defenzívnu.