Xbox Live Gold

Program ID@Xbox priniesol už 2000 hier z nezávislej produkcie

2000 hier pre počítače a konzoly Xbox One. Presne toľko titulov z produkcie nezávislých vývojárov sa dočkalo vydania vďaka programu ID@Xbox.

Microsoft sa pri dosiahnutí tohto míľnika podelil o niekoľko zaujímavých informácií, ktoré s programom súvisia. Napríklad od jeho spustenia v roku 2013 vyplatil zapojeným vývojárom na licenčných poplatkoch už cez 1,5 miliardy dolárov.

ID@Xbox postupne narastá na popularite. Prvých tisíc “indie” hier bolo s pomocou Microsoftu vydaných v priebehu piatich rokov, no dosiahnutie druhej tisícky trvalo už len dva roky.

Počas tejto cesty vzniklo viacero zaujímavých hier, ktoré si získali množstvo hráčov a uznania. Hry ako Inside, We Happy Few, Oxenfree či Cuphead. Hoci väčšina z nás venuje pozornosť hlavne AAA titulom z produkcie veľkých štúdií, program ID@Xbox občas prináša skutočne unikátne skvosty.

Podpora pokračuje, ďalších 2000 v príprave

Microsoft s podporou vývojárov pokračuje aj pri nástupe novej konzolovej generácie Xbox Series X. Hry z nezávislej produkcie označuje ako dôležitú časť celého herného mixu, preto komunite poskytol už stovky vývojárskych verzií Xbox Series X.

Čo je zaujímavé, Microsoft na blogu uvádza, že momentálne je v aktívnej príprave viac ako 2000 ďalších nezávislých titulov, ktoré samozrejme dorazia na najnovšiu konzolovú generáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať