hry zadarmo pre xbox

Hry zadarmo pre Xbox: Crackdown, Too Human aj Phantom Dust

Microsoft pre konzoly Xbox každý mesiac rozdáva hry zadarmo. Dostupné sú však len predplatiteľom služby Xbox Live Gold, takže ten, kto si neplatí, hry nedostane. V ponuke digitálneho obchodu Microsoft Store však môžeme nájsť aj niekoľko hier, ktoré sú pre Xbox dostupné úplne zadarmo.

Nevyžadujú predplatné a stiahnuť si ich môže aj čerstvý majiteľ konzoly Xbox One, ktorí by inak nemal čo hrať. Nie je ich príliš veľa, no na začiatok snáď potešia. Treba myslieť na to, že často ide o staršie kúsky, ktoré nemusia byť extrémne lákavé, no na druhej strane, dostupné sú zadarmo.

Crackdown

Microsoft s príchodom očakávaného tretieho dielu série Crackdown spravil príjemný krok. Prvý diel sprístupnil úplne zadarmo. Stiahnuť si ho môžu majitelia konzoly Xbox 360 aj Xbox One, pretože ide hra prešla cez program spätnej kompatibility.

Crackdown v ponuke Microsoft Store

Crackdown 2

Rovnako ako prvý diel série, tak aj druhé pokračovanie je na stiahnutie dostupné úplne zadarmo. Vychutnať si ho môžu majitelia konzoly Xbox 360 aj Xbox One. Pár hodín zábavy síce ponúkne, no všeobecný konsenzus hovorí, že prvý diel série Crackdown bol vydarenejším.

Crackdown 2 v ponuke Microsoft Store

Fallout Shelter

Príjemná oddychovka z univerza post-apokalyptickej série Fallout. Ide o simulátor, v ktorom preberáte rolu správcu atómového krytu. Musíte robiť všetko preto, aby vaši chránenci prosperovali a zabezpečili ste tak prežitie ľudskej rasy. Riešiť musíte všetko, od potravy, cez vodu až po obranu pred nebezpečnými útočníkmi.

Fallout Shelter v ponuke Microsoft Store

Phantom Dust

Ide o skutočne unikátny kúsok, ktorý je ťažké zaradiť do nejakej kategórie. Je to niečo ako dynamická akčná hra s japonským štýlom v kombinácii s kartovou hrou. Aby toho nebolo málo, celé je to zasadené do post-apokalyptického sveta. Dostupná je v mierne upravenej verzii pre Xbox One aj Windows 10.

Phantom Dust v ponuke Microsoft Store

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Krátka hra od tvorcov epizodickej príbehovky Life is Strange. Vydaná bola ako malá ochutnávka, ktorá mala fanúšikov navnadiť na druhý diel a zároveň trochu priblížiť príbeh. Ponúka približne dve hodiny hrania.

The Awesome Adventures of Captain Spirit v ponuke Microsoft Store

Too Human

Aj hra Too Human prešla úpravami a zahrať si ju vďaka tomu môžete na konzolách rodiny Xbox One. V oficiálnom obchode je dostupná bezplatne. V jednom balení kombinuje akciu, sci-fi a RPG prvky. Vzniknúť mal unikátny kúsok pre skrátenie dlhých chvíl.

Too Human v ponuke Microsoft Store

Bezplatné hry pre Xbox One

Microsoft má vo svojom digitálnom obchode samostatnú sekciu “Bezplatné hry pre Xbox One”, čo je síce super, no treba si dávať pozor. Niektoré patria do kategórie multiplayerových, a tie si bez aktívneho predplatného Xbox Live Gold nezahráte, iné sú zase veľmi nekomplexné a zábavu prinesú tak na pár minút.

Tým, ktoré sú dostupné zadarmo, no vyžadujú predplatné sa budem venovať samostatne. V tomto prehľade som hľadal hry, ktoré sú dostupné úplne zadarmo, bez nutnosti investovať jediné €.

Bezplatné hry pre Xbox One

Režim viacerých hráčov v bezplatných hrách aj bez predplatného Xbox Live Gold

Doplnené: Január 2021.

Microsoft na začiatku roka 2021 narobil zmätky okolo zdražovania predplatného Xbox Live Gold. Ohlásil zdražovanie o 100%, no po masívnej vlne kritiky od zvyšovania cien nakoniec upustil.

Navyše pridal akési ospravedlnenie. Oznámil totiž, že bezplatné hry (Fre-to-Play), ktoré obsahujú multiplayer bude možné hrať aj bez aktívneho predplatného Xbox Live Gold. Zmena má do platnosti vstúpiť v najbližších mesiacoch.

Ide o skvelú správu, pretože týmto krokom sa hráčom na konzolách Xbox značne rozšíri ponuka bezplatných hier. Nemusia minúť ani korunu a môžu si vychutnať kúsky ako Fortnite, War Thunder, Rocket League, Apex Legends, Call of Duty: Warzone a kopu ďalších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať