Inštalácia Windows 11 Home: Ako zvoliť lokálne konto namiesto účtu Microsoft?

Pri pohľade na minimálne hardvérové požiadavky Windows 11 Home môže prekvapiť to, že systém vyžaduje aktívne internetové pripojenie a používanie konta Microsoft. Tieto požiadavky sa pritom prejavia už pri inštalácii spomínanej edície Windows 11.

Počas prvotného nastavenia, konkrétne pri vytváraní používateľského účtu je totiž štandardne vyžadované použitie konta Microsoft. Lokálny offline účet sa za normálnych okolností vytvoriť nedá. Používateľovi nezostáva nič iné, než použiť alebo rovno vytvoriť konto Microsoft.

Takéto správanie sa objavilo už aj pri Windows 10, opäť v prípade edície Home. Microsoft jednoducho používateľov tlačí do toho, aby už používali konto Microsoft. Našťastie stále existuje spôsob ako v obidvoch prípadoch používať lokálne konto, ktoré je uložené len na úrovni zariadenia.

Klasickou cestou to bohužiaľ nejde a potrebné je trochu špekulovať. Pri inštalácii Windows 11 Home sa lokálne konto dá vytvoriť práve vtedy, keď zariadenie nie je pripojené na internet. V momente, keď sa dostanete do kroku, kedy dochádza k vytvoreniu používateľského účtu, odpojte zariadenie od internetu a vráťte sa o krok späť.

Následne sa v procese opäť postupne o krok ďalej. Namiesto nutnosti zadať konto Microsoftu sa tu zrazu objaví možnosť vytvoriť lokálny offline účet. Zadajte používateľské meno a v inštalácii normálne pokračujte.

V praxi máte niekoľko možností ako sa odpojiť od internetu. Buď priamo vytiahnite sieťový kábel, dočasne vypnite využívaný router alebo využite takzvaný režim lietadlo, ktorý sa na notebookoch dá aktivovať klávesovou skratkou. Alebo zariadenie počas inštalácie v prvotných krokoch ani nepripojte na internet. Po tom, čo bude vytvorené lokálne konto môžete internetové pripojenie obnoviť. Rovnakým spôsobom to celé funguje aj pri Windows 10 Home.

Ešte je tu aj možnosť pri inštalácii použiť konto Microsoft a po dokončení celého procesu si cez systémové nastavenia vytvoriť lokálny účet. Tento postup je však zbytočne komplikovaný. Dočasné odpojenie od internetu je preto omnoho jednoduchším a rýchlejším postupom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať