JOJ play: Streamovacia platforma od TV JOJ. Toto ponúka

  • JOJ play je nová streamovacia platforma, ktorú TV JOJ spustila k 1. aprílu 2022.
  • Prakticky ide o konkurenta pre celkom známe VOYO od TV Markíza.
  • Je tu však niekoľko rozdielov, ktoré stoja za zmienku.
  • Tým najväčším je to, že JOJ play ponúka aj bezplatnú verziu.

Na Slovensku nám od 1. apríla pribudla nová streamovacia služba. Tentokrát nejde o žiadnu novú verziu HBO či ďalšieho veľkého konkurenta pre Netflix. Streamovaciu službu JOJ play spustila televízia JOJ prakticky ako konkurenta pre VOYO od Markízy.

JOJ play ponúka primárne obsah z produkcie TV JOJ, teda seriály, filmy a rôzne programy. Okrem toho tu ale nájdeme aj filmy zo zahraničnej produkcie, a to s českým a slovenským dabingom. Nechýba ani živé vysielanie staníc JOJ, JOJ Plus, WAU a JOJ Cinema, špeciálna sekcia pre deti z kanálu JOJKO alebo športové prenosy a záznamy zo stanice JOJ Šport.

JOJ pre svoju streamovaciu službu v začiatku neplánuje vyrábať žiaden exkluzívny obsah. Všetko, čo nájdeme na JOJ play bude možné sledovať aj na televíznych kanáloch skupiny JOJ.

Jediným rozdielom je načasovanie a dostupnosť. Inak povedané, v rámci online služby sa k niektorému obsahu dostaneme skôr ako pri televíznom vysielaní a taktiež ho bude možné prehrávať aj spätne – online archív.

Tento prístup novú službu v začiatku do veľkej miery odlišuje od jej konkurenta VOYO. Streamovacia služba od TV Markíza totiž svojim predplatiteľom ponúka aj exkluzívny obsah, ktorí nie je súčasťou klasického televízneho vysielania.

Ako ale uvádzam, JOJ nebude unikátny obsah vyrábať len spočiatku. V dlhodobom pláne počíta s produkciou obsahu označovaného ako “JOJ Play Originály”. To znamená, že keď sa už služba usídli na slovenskom trhu, spustí sa aj výroba exkluzívneho obsahu.

Cena JOJ play: Koľko stojí nová služba?

Keď už spomínam tých predplatiteľov, tak musím napísať, že tam leží ďalší rozdiel medzi VOYO a Joj play. Nová streamovacia služba od TV JOJ je dostupná v platenej verzii s mesačným predplatným, ale aj v úplne bezplatnom variante, kdežto VOYO je len platené.

Na výber teda máme dve verzie, respektíve dva balíky. FREE verzia je zdarma. Obsahuje výber produkcie TV JOJ – obmedzený výber živých kanálov (Joj, Plus, Wau), relácií, seriálov a možnosť zakúpenia prémiových filmových titulov vrátane partnerského obsahu Mall TV.

PREMIUM ponúka plnohodnotnú službu s najväčším balíkom titulov a prístupom k prémiovým filmom bez reklamy vrátane všetkých živých kanálov (JOJ, Plus, Wau, Šport, Jojko, Cinema, CS Film, CS Mystery, CS History). Obrovským rozdielom je to, že tu pozeráme bez reklamy!

Štartovacia cena verzie PREMIUM je pre prvé dva mesiace od jej uvedenia (od 1.4. do 1.6.2022) stanovená na 2,99 € mesačne. Od 1. júna 2022 sa cena zvýši na 3,99 € mesačne.

Malo by to dokonca fungovať tak, že ak sa stihnete zaregistrovať počas akciového obdobia, tak 2,99 € mesačne vám zostane natrvalo – až do zrušenia predplatného. Ak sa zaregistrujete po 1. júni, tak už platíte 3,99 € mesačne.

Platená a bezplatná verzia sa od seba líšia rozsahom ponúkaného obsahu a tým, na koľkých zariadeniach ju môžeme sledovať súčasne. Vo FREE verzii je možné sledovať tituly na jednom zariadení. PREMIUM ponúka program až na štyroch zariadeniach súčasne.

Kvalita streamovania je v obidvoch prípadoch rovnaká – Full HD. Bezplatná verzia ale obsahuje aj reklamy.

Skúšobná verzia JOJ play

Službu je možné v princípe do veľkej miery vyskúšať cez jej bezplatnú verziu JOJ play FREE. Ak by ste ale chceli zadarmo vyskúšať jej celý potenciál, tak by to nemal byť problém. Podľa oficiálneho webu je k dispozícii 7-dňové skúšobné obdobie, v rámci ktorého máte prístup ku všetkému obsahu JOJ Play PREMIUM.

JOJ play logo: Náhoda alebo priama inšpirácia?

Toto je možno úplná náhoda, no už od momentu, kedy som prvýkrát videl logo JOJ play mám neodbytný pocit, že slovenskí dizajnéri našli poriadnu dávku inšpirácie v obchode Google Play. Jednoducho mi to udrelo do očí a odvtedy tam stále vidím logo, ktoré dôverne poznám zo svojho smartfónu.

Ako je možné službu sledovať?

  • Na počítači cez internetový prehliadač na stránke play.joj.sk.
  • Aplikácia pre Samsung Smart TV so systémom Tizen.
  • Aplikácia pre LG Smart TV s WebOS 5/6 z roku 2020 alebo novším.
  • Aplikácia pre iOS 13 a novšie.
  • Aplikácia pre Android 10 a novšie.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať