Microsoft Teams

Microsoft Teams v časoch koronavírusu: 1000% nárast videohovorov a 200% nárast schôdzok

Pracovné aj školské prostredie prechádza dramatickými zmenami a milióny ľudí po celom svete sa prispôsobujú tejto novej situácii. Je isté, že COVID-19 významným spôsobom mení naše pracovné návyky a technológia pomáha ľuďom prispôsobiť sa práci zmysluplným spôsobom. Ako presne sa to všetko odzrkadľuje na využívaní nástrojov pre spoluprácu a komunikáciu teraz priblížil Microsoft prostredníctvom exaktných dát pre Microsoft Teams.

Zverejnil totiž svoj úplne prvý report Work Trend Index. Na analýzu trendov produktivity využil nástroj Microsoft Graph a sledoval, ako scenáre práce na diaľku menia spôsoby nášho spájania sa s ostatnými.

Microsoft sa rozhodol zdieľať túto analýzu pri súčasnom zachovaní ochrany osobných a firemných dát s tým, že chce svojim zákazníkom poskytnúť možnosť pozrieť sa detailnejšie na aktuálnu situáciu a plánovať do budúcnosti. Zo zhluku všetkých dát následne vybral zoznam najzásadnejších zistení, ktoré sú celkom zaujímavým ukazateľom súčasného trendu práce z domu.

Používanie Microsoft Teams v čase koronavírusu

  • Microsoft zaznamenal nový denný rekord 2,7 miliardy minút schôdzok počas jedného dňa, čo predstavuje nárast o 200% z 900 miliónov v polovici marca. Tieto hodnoty potvrdzujú aj nárast dopytu po technológii, ktorá pomáha zostať v spojení a byť produktívny.
  • 183 000 zákazníkov v 175 krajinách využíva Teams pre školy umožňujúce učiteľom komunikovať so svojimi študentmi prostredníctvom virtuálnej triedy. Teraz navyše pribudli dve nové funkcie – ukončenie stretnutia organizátorom a možnosť stiahnuť si zoznam účastníkov schôdzky, ktoré ďalej rozširujú možnosti využitia riešenia.
  • Používatelia Teams si pri schôdzkach zapínajú video dvakrát častejšie, ako pred vypuknutím COVID-19. To ukazuje, ako je pre nás dôležitý očný kontakt a fyzické spojenie, v čase, keď pracujeme a učíme sa na diaľku.
  • Počet video hovorov vzrástol v marci o 1 000%. Zaujímavý je tiež geografický pohľad na regióny, kde sa video používalo najviac: napríklad v Nórsku a v Holandsku si ľudia zapínajú video najčastejšie (okolo 60% schôdzok obsahuje video).
  • Počet týždenných používateľov mobilnej verzie Teams vzrástol v období od začiatku februára do konca marca viac ako 3-krát.
  • Najvýznamnejšie nárasty vo využívaní Teams na mobilných zariadeniach bol zaznamenaný v najviac postihnutých krajinách, ako sú Taliansko a Španielsko, a v najviac zasiahnutých odvetviach, ako sú školstvo alebo verejná správa.
  • V období od 1. do 31. marca vzrástol priemerný čas medzi prvým použitím Teams a posledným použitím Teams v priebehu dňa o viac ako hodinu.
  • Napriek tomu, že sa už niektorí zamestnanci v Číne vracajú do práce, v porovnaní s koncom januára je tu naďalej každý deň viac ako dvojnásobný počet nových užívateľov Teams. Denný počet aktívnych používateľov Teams v Číne sústavne každý týždeň rastie.

Viac informácií, vrátane ďalších metrík a príbehov, ako zákazníci využívajú Teams na zabezpečenie svojej činnosti počas tejto mimoriadnej situácie, nájdete na tejto stránke s prehľadom používania Microsoft 365.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať