Ako zrušiť predplatné v službe Netflix?

Netflix je na Slovensku dostupný už roky. Za tento čas sa stal úplne bežnou súčasťou našich životov. Rozsiahla ponuka atraktívnych filmov, zaujímavých seriálov, ale aj overených klasík nám robí spoločnosť aj v ťažkých časoch.

Aktuálny katalóg seriálov a filmov na Netflixe je skutočne obsiahly, no po čase sa môže stať, že vás to už celé akosi omrzí. Nový obsah pre vás nie je až taký lákavý a ten starý už máte napozeraný toľkokrát, že vás to už ani nebaví zapínať. Preto možno nadišiel ten správny čas zrušiť predplatné v službe Netflix.

Veď v prípade, že pozeráte len minimum obsah, platiť mesačný poplatok nedáva príliš veľký zmysel. Na druhú stranu v prípade Netflixu nejde o žiadnu horibilnú sumu, takže každý si musí zvážiť, kedy sa mu ešte stále oplatí predplatné zachovať a kedy je ten správny čas zrušiť ho.

Predplatné v službe Netflix je nutné zrušiť ručne, v opačnom prípade vám bude z priradenej kreditnej karty každý mesiac strhávaný poplatok. Či už službu aktívne používate alebo nie.

Zrušenie predplatné príde vhod aj v prípade, že ste sa rozhodli využiť skúšobné obdobie 30 dní. Vtedy taktiež musíte zadať číslo svojej kreditnej karty, čo opäť znamená, že bez zrušenia predplatného vám budú každý mesiac z účtu odchádzať peniaze.

Zrušenie predplatného v Netflixe je veľmi jednoduchým úkonom. V tomto krátkom návode si ukážeme ako na to. V praxi je to celé otázkou niekoľkých kliknutí myšou. Tak málo stačí na to, aby ste predišli zbytočným výdavkom za niečo, čo pre vás už nemá takú hodnotu ako niekedy.

Ako zrušiť predplatné v Netflixe?

Či už chcete svoje aktívne predplatné zrušiť po prvom mesiaci bezplatného používania alebo ste predplatiteľom už dlhé roky, postup je rovnako jednoduchý. V obidvoch prípadoch taktiež platí, že členstvo môžete kedykoľvek obnoviť.

  • Otvorte si oficiálnu stránku služby Netflix.com.
  • Prihláste sa do svojho používateľského účtu alebo sa doňho len rýchlo prekliknite.
  • V hlavnom rozhraní služby Netflix kliknite na ikonu svojho účtu v pravom hornom rohu a z ponuky vyberte možnosť “Account”.
  • Dostanete sa do prehľadu nastavení svojho aktuálneho účtu.
  • V ponuke na ľavej strane kliknite na tlačidlo “Cancel Membership”.
  • Budete presmerovaní na obrazovku, kde je potrebné potvrdiť zrušenie predplatného. Stačí tu kliknúť na tlačidlo “Finish Cancelation”. Súčasne sa tu dozviete dátum, dokedy má dané konto zaplatené členstvo. Do tohto dňa si ešte môžete naplno užívať celý Netflix.
  • Ešte sa môžete dostať na obrazovku s dotazníkom, ktorý sa zameriava na dôvod zrušenia predplatného. Ten samozrejme nemusíte vypĺňať.
  • Hotovo.

Ako teda vidíte, zrušiť predplatné v službe Netflix je skutočne jednoduchou záležitosťou. Navyše vidíte, že predplatné môžete zrušiť kedykoľvek, no službu budete mať dostupnú počas celej doby, za ktorú ste si už zaplatili.

To znamená, že pri bezplatnej skúšobnej ponuke môžete predplatné Netflixu zrušiť už prakticky hneď po vytvorení účtu, no užívať si budete celých 30 dní. Svoje rozhodnutie potom môžete kedykoľvek zmeniť a službu si opäť zaplatiť.

 

Ako na Facebooku zapnúť tmavý režim?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať