Xbox Live Gold

Lacnejší Xbox novej generácia sa zjavne volá Xbox Series S

O tom, že Microsoft pripravuje v rámci konzolovej rodiny Xbox Series dva samostatné modely – dobre známy X a špekulovaný “Lockhart”, sa povráva už dlhú dobu. Najnovšie túto skutočnosť prakticky potvrdzujú snímky balenia novej generácie Xbox gamepadov.

Stručný popis podporovaných zariadení na krabici uvádza, že gamepad je možné používať s konzolami Xbox Series X a Xbox Series S. To poukazuje na skutočnosť, že najnovšiu konzolovú generáciu budú tvoriť prinajmenšom dva modely, no súčasne sa dozvedáme ich formálne názvy – X a S.

Vyzerá to teda tak, že Microsoft siahne po takmer rovnakej schéme ako pri rodine Xbox One. To, že pripravovaná je lacnejšia verzia známa pod kódovým označením “Lockhart” zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené. Viacero zdrojov však naznačuje, že formálne by sme sa o nej mali dozvedieť počas augusta.

Balenie novej generácie gamepadu, ktoré spomína Xbox Series S

Autenticitu snímok a ovládača potvrdil portál TheVerge. Ten pripomína, že Xbox Series S by mala byť vybavená 7,5-8 GB RAM, grafickou kartou s výpočtovou silou okolo 4 TFLOPS a totožným procesorom ako jej výkonnejšia sestra Xbox Series X. Aspoň to sa očakáva na základe dokumentácie a informácií z prostredia Microsoftu.

V porovnaní s Xbox Series X by išlo o tretinový výkon v oblasti grafickej karty. Preto by konzola mala predstavovať cenovo dostupný model. Cieliť pravdepodobne bude na hranie vo FullHD rozlíšení.

No veď čoskoro snáď budeme mať oficiálne informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať