Dá sa gamepad pre Xbox Series X a S používať aj na konzolách Xbox One?

Nástup novej konzolovej generácie Xbox Series so sebou prinesie množstvo nového príslušenstva, no to automaticky neznamená, že produkty pre Xbox One automaticky stratia svoj zmysel.

To rozhodne nie. Microsoft si razí cestu spätnej kompatibility pre hry, ale aj pre príslušenstvo. V praxi to znamená aj takú vec, že gamepad pre Xbox One môžete bez problémov používať s konzolami Xbox Series X a Xbox Series S.

Na nových konzolách si vďaka tomu užijete aj hranie na svojom prémiovom gamepade Xbox Elite.

Dopredu, aj dozadu

Navyše to funguje aj opačne. Ku svojej konzole rodiny Xbox One môžete pripojiť najnovší gamepad Xbox Series Wireless Controller, ktorý na trh prichádza s konzolami Xbox Series S a Xbox Series X. Fungovať bude presne tak ako má.

Microsoft sa jednoducho postaral o kompatibilitu smerom späť, rovnako tak ako smerom dopredu. Pokojne si nateraz môžete kúpiť Xbox Wireless Controller a používať ho aj so svojou súčasnou konzolou.

Aké vylepšenia prináša Xbox Series Wireless Controller?

Je síce drahší než ovládač ku konzole Xbox One, no na druhú stranu prináša viacero zaujímavých vylepšení. Jedným z nich je fyzické tlačidlo “Zdieľať”, pomocou ktorého dokážete veľmi jednoduchým spôsobom vytvárať snímky obrazovky či videá z hrania.

Táto funkcia má podporu priamo v systéme, a to pre konzoly generácie Xbox One aj Xbox Series. Jedným rýchlym stlačením tlačidla vytvoríte screenshot, jeho podržaním sa spustíte nahrávanie videa. Práve vďaka pridanému tlačidlu sa nová verzia gamepadov súčasne dá pomerne ľahko identifikovať.

Zdroj: Microsoft

Ďalšími skvelými vylepšeniami sú praktickejšie vyhotovenie tlačidla “D-Pad”, ergonomickejšie vyhotovenie gamepadu, ale hlavne texturované tlačidlá LB, LT, RB a RT pre lepší úchyt a istejšie stláčanie aj v momentoch maximálneho vypätia.

Zdroj: Microsoft

Posledným bonusom nového gamepadu je prechod na konektor USB-C. Práve ten je teraz namiesto micro-USB používaný na káblové pripojenie k počítaču či samotným konzolám. Môže ísť o dosť subjektívnu zmenu. Niekto prechod na modernejšie rozhranie uvíta, iný budú hromžiť, no ako sa hovorí, pokrok nezastavíš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Games with Gold – december 2020

November sa blíži ku koncu a vonku už poletuje prvý sneh. Divízia Xbox preto zverejnila prehľad decembrovej ponuky služby Games with Gold.

Xbox Game Pass – február 2020

Microsoft dnes zverejnil zoznam nových hier, ktoré počas najbližších dní rozšíria ponuku služby Xbox Game Pass pre konzoly…