Slovenčina a čeština pre Xbox One konečne realitou. Zatiaľ prechádza testom

Slovenskí a českí majitelia konzoly Xbox One sa konečne dočkajú. Microsoft po rokoch pridá slovenčinu a češtinu. Plne preložené systémové rozhranie by na konzoly rodiny Xbox One malo doraziť v niektorej z nadchádzajúcich systémových aktualizácií.

Slovenčinu alebo češtinu si bude možné vybrať priamo v systémových nastaveniach. V závislosti od toho, ako sa konzola aktualizuje sa jazyky teoreticky môžu objaviť pri prvom nastavení novej konzoly. Okrem prekladu systémového rozhrania má byť pridané aj slovenské a české rozloženie klávesnice.

Spomínané jazyky sú momentálne dostupné pre testerov v rámci programu Xbox Insider. Všeobecný predpoklad je taký, že systémová aktualizácia s novinkami bude sprístupnená v najbližších týždňoch. V praxi pridanie jazykov samozrejme závisí od toho ako prebehne testovanie a koľko úprav bude potrebné ešte vykonať.

Nakoľko má Microsoft pripravené jazykové základy a zjavne aj tím, ktorí sa prekladu venuje, môžeme predpokladať, že slovenčinu a češtinu dostane aj nová konzolová generácia Xbox Series X. Rozhranie by koniec-koncov malo byť veľmi podobné, takmer identické.

Konzoloví hráči z končín Česka a Slovenska po lokalizácii volali už roky, svojho času dokonca vznikla aj petícia. Microsoft sa napriek tomu nechcel priamočiaro vyjadriť, či na pridaní slovenčiny a češtiny aktívne pracuje. Uvádzal však, že v dlhodobom časovom horizonte s tým skutočne počíta. Ako sa teraz ukázalo, rok 2020 zjavne bude očakávaným zlomom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať