Logitech G PRO X SUPERLIGHT: Profi herná myška ľahká ako pierko

Spoločnosť Logitech dnes celkom prekvapila s hernou myškou Logitech G PRO X SUPERLIGHT. Ide totiž o doteraz najľahšiu bezdrôtovú myšku z ponuky tohto výrobcu.

Hoci v mojom prípade váha myšky nie je práve najhlavnejším parametrom, musím uznať, že novinka si zaslúži určitú pozornosť. A to aj preto, že táto myška váži celkovo 63 gramov, a to zjavne bez do oči bijúceho používania rôznych trikov a úskokov.

Príkladom pomyselnej ľahšej cesty je povrch myšky, ktorý je plný otvorov a dier, čím sa ľahko znižuje celková váha. Logitech sa týmto smerom nevydáva. Šampiónom muššej váhy sa stáva solídne, bez dier.

Samozrejme, že k nejakým tým kompromisom dôjsť muselo. Myš má minimalistický dizajn, minimum doplnkových tlačidiel a pomerne jednoduché LEDky. Nejde o nič tragické.

Používanie tejto myšky, ktorá je mimochodom určená aj pre profesionálnych hráčov, musí byť skutočne zaujímavým zážitkom. Vybavená je senzorom HERO 25K s rozlíšením 25 600 DPI ktorý dokáže sledovať pohyb s presnosťou lepšou ako 1 mikrometer.

Tento senzor využíva šikovný systém správy napájania pre neustále prispôsobovanie rýchlosti snímania na základe pohybu myši, aby sa minimalizovala spotreba energie. Aj pri vysokom rozlíšení má HERO 25K až 10-krát nižšiu spotrebu než predchádzajúce senzory Logitech G.

Okrem toho je tu osadené 2,4 GHz bezdrôtové pripojenie LIGHTSPEED, pričom batéria má vydržať až 70 hodín. Logitech spomína aj veľké klzáky z čistého PTFE pre zabezpečenie minimálneho trenia, čo prináša bezkonkurenčnú presnosť, rýchlosť a manévrovateľnosť.

Z toho všetkého je celkom jasné, že pôjde o veľmi solídny kúsok aj pre náročných hráčov. Nízka váha, prepracovaná konštrukcia a skvelé technické parametre pôsobia ako recept na úspech.

Všetko je to super až do momentu, kedy sa človek nedostane k cenovke. Logitech G PRO X SUPERLIGHT sa bude na Slovensku predávať za 149€, dostupná bude od januára 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať