Logitech MX Master: Čo robiť, keď náhle zmizne kurzor?

Dlhú dobu, vlastne roky, používam myšku Logitech MX Master. Napriek tomu, že ide o relatívne drahší kúsok, tak jej kúpu neľutujem. Kvôli práci každý deň trávim na počítači hodiny a hodiny a celkovo som s týmto výberom veľmi spokojný.

Po takej dlhej dobe používania som si ale všimol, že táto myška má jeden fundamentálny problém. Ten sa týka jej konštrukčného spracovania.

Konkrétne je problémom spracovanie špeciálneho tlačidla pre takzvané gestá. Umiestnené je na ľavej strane presne tam, kde je ergonomicky umiestnený priestor pre palec ruky. Vďaka tomu sa toto špeciálne tlačidlo stláča dobre – takmer intuitívne.

Problém je v tom, že sa občas zasekne a človek si to ani nemusí uvedomiť.

Hlavne po občas čistení myšky a jej “zákutí” som si všimol, že po opätovnom zapnutí napájacieho tlačidla kurzor akosi nereaguje. Myš je síce s počítačom spárovaná a reaguje na stlačenie pravého tlačidla, no kurzor nevidno a ani pri zbesilom hýbaní myšou sa neobjaví žiaden pohyb.

Najskôr som si myslel, že problém je práve v tom, že po vypnutí hlavného tlačidla sa myš deaktivuje a počítač si síce myslí, že ju má spárovanú, no v skutočnosti to tak nie je. Realita však bola úplne iná.

Pri čistení, ale aj občasnom stláčaní, sa kvôli nešťastnej konštrukcii tlačidlo zasekne a vlastne čaká na zadanie niektorého gesta. Myš sa vtedy správa tak, že kurzov v systéme nevidno.

Riešením tejto netradičnej situácie nie je opätovné spárovanie myši či jej pripojenie cez kábel. Nič z toho nezaberie.

Zaseknuté tlačidlo treba “vypáčiť”. Proste ho manuálne odblokovať. Kurzor sa následne bez najmenších problémov objaví a s myšou sa dá normálne pracovať.

Tento nepríjemný problém sa týka prvej generácie Logitech MX Master, no z toho čo som sa dočítal, tak postihuje aj druhú generáciu Logitech MX Master 2. V súvislosti s treťou a momentálne najnovšou verziou, Logitech MX Master 3, zatiaľ spomenutý nebol, takže to vyzerá tak, že Logitech ho tiež identifikoval a snáď aj vyriešil.

Takže najbližšie, keď pri používaní myší Logitech MX Master zmizne kurzor, vyskúšajte jemne štuchnúť do medzery pri tlačidle pre gestá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať