Májová aktualizácia pre Xbox One prináša len drobné vylepšenia

Máj sa nenesie len v znamení opravných aktualizácií pre Windows 10 a čakania na príchod veľkej aktualizácie, ktorá posunie Windows 10 na Verziu 2004. Systémovej aktualizácie sa dočkala aj konzolová rodina Xbox One. Tá je síce pomerne malá, no aj troška noviniek snáď hráčov poteší.

Základom májovej aktualizácie pre Xbox One, respektíve “May 2020 Update”, majú podľa zverejnených informácií byť opravy chýb. Microsoft, bohužiaľ, nešpecifikuje na aké problémy sa konkrétne zameriava. Ušla sa nám len všeobecná formulka o opravách nedostatkov a optimalizácií operačného systému konzoly po stránke stability. Nejaké výrazné úpravy preto asi netreba očakávať.

Pohľad na systémové vylepšenia prezrádza, že k drobným zmenám došlo v sekciách Community a Mixer, no zlatým klincom sa javí byť pridaná možnosť pre filtrovanie hier podľa počtu hráčov a herného žánru. Proste drobnosti, ktoré pomôžu pri orientácií vo veľkých herných knižniciach – ľahšie vďaka tomu nájdeme hry pre viacerých hráčov, ako aj tie, ktoré majú kooperatívne režimy.

Sekcia Community mala byť rozdelená do štyroch nových kanálov – Shared by friends, Official posts from games, Club activity a Popular on Xbox Live. Čo sa týka sekcie Mixer, pre rovnomennú streamovaciu službu Microsoftu, tu sa spomína pridanie živých náhľadov, vďaka ktorým človek zistí, čo presne sa momentálne deje, ešte predtým, než rovno otvorí kanál streamera.

Najnovšia systémová verzia pre Xbox One nesie číselné označenie 10.0.19041.2493 (rs_xbox_release_2005.200512-1756). Vydaná bola 15. mája. Aktualizáciu si môžete stiahnuť a nainštalovať cez systémové nastavenia, prípadne by vás na jej dostupnosť mal upozorniť samotný systém po spustení konzoly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať