Microsoft naznačil termín “veľkej” jarnej aktualizácie pre Windows 10

“Veľká” jarná aktualizácia pre Windows 10 je prakticky dokončená a v Microsofte prebiehajú už len posledné úpravy a prípravy. Očakáva sa preto, že ešte tento mesiac aktualizácia na Verziu 2004 dorazí na prvé zariadenia prostredníctvom služby Windows Update.

Hoci Microsoft doteraz oficiálnymi cestami neprezradil plánovaný termín, zdroje z prostredia spoločnosti uvádzajú, že by sa tak malo stať 28. mája. Tento termín najnovšie nepriamo potvrdil aj samotný Microsoft. Síce prostredníctvom indície, no ako informuje portál Neowin, rovnaká indícia sa ukázala byť správnou v prípade minuloročnej aktualizácie na Verziu 1903.

Microsoft totiž aktualizoval svoj kalendár termínov určený pre tvorcov ovládačov. V ňom vyznačuje termíny, kedy dôjde k vydaniu opravných, prípadne iných aktualizácií, aby sa tak zabránilo prípadným kolíziám.

Inak povedané, vývojári na základe kalendára Driver Shiproom Schedule volia vhodné dátumy pre vydanie nových verzií svojich ovládačov, tak aby sa neprekrývali s aktualizáciami pre Windows 10. Proste pár dní pred a pár dni po Microsofte nezverejnia nové verzie ovládačov, aby ani teoreticky nespôsobili problémy so stabilitou.

V predmetnom kalendári Driver Shiproom Schedule už bol zo strany Microsoftu vyčlenený termín 26. až 28. máj, s vysvetlivkou, že ide o čas vyhradený pre “Feature Update”. Pod týmto označením sa skrýva práve veľká systémová aktualizácia, ktorá prináša nové funkcie (features). U nás Microsoft používa termín “Aktualizácia funkcií”.

Vzhľadom na predošlé informácie je vysoko pravdepodobné, že predzvesť, ktorú prináša “rezervovaný” termín sa skutočne naplní. Stať sa síce môže čokoľvek, veď kvôli objavenej chybe bol termín už raz posunutý, no veľa priestoru na manévrovanie už nezostáva. Oficiálne ohlásenie termínu by malo prebehnúť už čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať