Mercury

Mercury: Microsoft predstavil nový obchod pre konzoly Xbox

Microsoft oficiálne potvrdil, že na konzoly Xbox zamieri od základov prepracovaný digitálny obchod Xbox Store. O tom, že sa niečo takéto chystá sme sa dozvedeli začiatkom júna, no teraz je projekt “Mercury” už formálne schválenou vecou.

Digitálny obchod dostal nový vzhľad a upravené rozhranie s novými prvkami, no asi najkritickejším aspektom jeho úpravy je optimalizácia. Aplikácia sa spustí za 1-2 sekundy a všetko v nej sa načítava plynulejšie. Má byť dvakrát rýchlejšia než súčasná verzia obchodu na konzolách Xbox One.

Microsoft uvádza, že aplikáciu vytvoril od podlahy so zameraním na tri kľúčové prvky – rýchlosť, bezpečnosť a jednoduchosť používania. Človek sa v obchode pohybuje rýchlejšie, ľahšie sa zorientuje a celkovo ide o omnoho hladšiu jazdu.

Vývojári si dali záležať pri vytváraní a rozmiestnení prvkov rozhrania, pričom v každom kroku mysleli na to, že na ovládanie je používaný Xbox gamepad.

Rozhranie bolo taktiež vytvorené s dôrazom na služby ako Xbox Game Pass, ale aj na prirodzenejšie šírenie informácií smerom k používateľovi.

Či už ide o aktuálne prebiehajúce akcie, porovnanie rôznych herných edícií, hľadanie hier z predošlých konzolových generácií alebo rýchle oboznámenie s neznámou hrou, nový Microsoft Store pre Xbox to má mať v malíčku.

Pri návrhu sa myslelo aj na to, že na konzolách sa niekedy hrajú deti. Preto je na prístup do nového Xbox Store potrebné prihlásenie do konta Microsoft a nastaviť sa dajú aj filtre obsahu. Prihlásenie má aj druhý dôvod. Zobrazovať sa vďaka tomu bude relevantnejší obsah pre konkrétneho používateľa.

Zaujímavé je to, že Microsoft o novom obchode hovorí ako o Microsoft Store pre Xbox, no v samotnom obchode používa názov Xbox Store.

Pre verejnosť na jeseň

K testerom zapojeným do programu Xbox Insider sa novučký obchod dostane už od 5. augusta. Počas nasledujúcich mesiacov by malo prebiehať testovanie, vyhodnocovanie odozvy a prípadné úpravy či ladenie.

S globálnou distribúciou pre širokú verejnosť zatiaľ Microsoft počíta na jeseň 2020. Nový Xbox Store sa aktuálne spomína v súvislosti s konzolami rodiny Xbox One, no takmer s istotou môžeme počítať s tým, že ho uvidíme aj na nadchádzajúcej generácii Xbox Series.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať