Microsoft Flight Simulator

Za 212-poschodový obelisk v Microsoft Flight Simulator môže jednoduchý preklep

Microsoft Flight Simulator, jedna z najzaujímavejších hier roka 2020, sa konečne dočkala svojho oficiálneho vydania. Ide o kvalitný letecký simulátor, ktorý je pozoruhodný aj z technologického hľadiska.

Hra totiž používa prepracované fyzikálne modely, reálne počasie a dokonca aj skutočnú mapu planéty. Preletieť sa môžete nad Bratislavou, Prahou, Veľkým kaňonom, bájnou oblasťou Area 51 či prakticky ľubovoľným miesto, ktoré priťahuje vašu pozornosť.

Microsoft na generovanie herného obsahu používa reálne dáta z máp Bing a dokáže generovať celkom vernú repliku zeme, vrátane jednotlivých budov. Ako to už ale býva, nič nie je dokonalé.

Hráči sa intenzívne pustili do lietania a počas svojich dobrodružstiev narazili na niekoľko netradičných prvkov a úsmevných chýb. Príkladom bol Buckinghamský palác, ktorý sa v hre zobrazoval ako apartmánový komplex, nákladné autá prilepené na mosty či palmy zobrazované ako veľké špice.

Asi najväčšiu pozornosť si ale vyslúžil giganticky 212-poschodový obelisk umiestnený v Melbourne. Nikto nechápal prečo sa táto netradičná konštrukcia zobrazuje vedľa korektne spracovaných budov. Portál TheVerge sa rozhodol, že záhade príde na koreň. Takáto konštrukcia totiž nemá na mieste vôbec existovať.

Zdroj: TheVerge

Ukázalo sa, že za tým celým stojí prostý preklep. Vysokoškolský študent Nathan Wright v rámci svojej študentskej práce upravoval dáta v mapách OpenStreetMap. V položke pre výšku budovy namiesto plánových 2 poschodí omylom zadal číslo 212.

Microsoft do svojich máp Bing zahrnul aj dáta z OpenStreetMap, algoritmy v Microsoft Flight Simulator z dostupných informácií vygenerovali obrovský obelisk a prapodivný objekt bol zrazu na svete. Všetko kvôli jednoduchému preklepu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať