Microsoft Teams

V Microsoft Teams si môžete upraviť bočnú lištu. Ako na to?

Microsoft opäť zareagoval na požiadavky zo strany používateľov aplikácie Microsoft Teams. Pridal drobnú, ale užitočnú možnosť.

Aktuálne naprieč všetkými verziami pribudla možnosť pre úpravu bočnej lišty s aplikáciami. Tá je situovaná na ľavej strane používateľského rozhrania.

Bočná lišta, alebo panel, je vlastne miesto, kde sa zobrazujú ikony pre rýchly prístup k rôznym funkciám a aplikáciám z rozsiahlej ponuky Microsoft Teams.

Donedávna používatelia nemali na výber, museli si zvyknúť na prednastavené rozloženie aj samotný obsah, no to sa teraz mení.

Úprava bočnej lišty v Microsoft Teams prebieha veľmi jednoducho. Poradie pripnutých aplikácií sa mení podržaním a potiahnutím jednotlivých ikoniek.

Odstránenie pripnutých aplikácií vykonáte cez kontextovú ponuku – pravé kliknutie myšou a možnosť “Zrušiť pripnutie”.

Naopak pridanie aplikácie, respektíve funkcie, vykonáte tak, že kliknete na symbol troch bodiek (…). Vyberiete si požadovanú aplikáciu, na ktorú kliknete pravým tlačidlom myši a zvolíte “Pripnúť”.

Ide o celkom jednoduché úpravy, no s ich využitím si dokážete bočnú lištu plne prispôsobiť svojim preferenciám.

Ak by vám náhodou popisovaná možnosť v aplikácii Microsoft Teams chýbala, vyskúšajte ju ručne aktualizovať. Niektorí používatelia k nej vraj mali prístup už dávnejšie, no teraz je dostupná masovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať