Ako aktualizovať aplikáciu Microsoft Teams?

Komunikačné aplikácie ako Microsoft Teams sa tento rok dostali na výslnie. Veľké firmy, ale aj menšie kolektívy ich začali kvôli svetovej situácii používať na lepšiu koordináciu svojich pracovných úloh.

Kvôli narastajúcej obľube a požiadavkám zo strany používateľov Microsoft svoje riešenie celkom pravidelne vylepšuje. Robí to, ako inak, cez softvérové aktualizácie. Dobrou správou je, že aplikácia Microsoft Teams sa dokáže na najnovšiu verziu aktualizovať automaticky.

To však môže nejaký ten čas trvať. Niekedy sa kvôli tomu môžeme dostať do situácie, že hoci o nových funkciách a vylepšeniach čítame či počujeme, v nami používanej aplikácii Microsoft Teams nám akosi chýbajú.

Aktualizácia jednoducho neprebieha okamžite po vydaní novej verzie aplikácie. Musíme si počkať. Niekomu čakanie nevadí, no ak sa najnovšej verzie neviete dočkať, aplikáciu Microsoft Teams môžete aktualizovať ručne.

Ide o vcelku jednoduchý proces, ktorý príde vhod aj v prípade, že kvôli bezpečnosti chcete mať nainštalované vždy tie najnovšie opravy.

Ako aktualizovať aplikáciu Microsoft Teams?

Dobrou praxou môže byť prvotné overenie nainštalovanej verzie, kedy sa okrem číselného označenia dozvieme omnoho dôležitejšiu vec – kedy presne bola aplikácia naposledy aktualizovaná.

  • Klikneme na ikonu svojho profilu.
  • Prejdeme na možnosť “Informácie”.
  • Z ponuky klikneme na “Verzia”.
  • V hornej časti aplikácie sa zobrazí lišta, ktorá informuje o verzii aplikácie a termíne poslednej aktualizácie.

Ak došlo k aktualizácii nedávno a medzitým nevyšla žiadna nová verzia, vyhľadávanie dostupných aktualizácií nemá príliš veľký zmysel. Overenie verzie ale má aj druhý aspekt. Keďže teraz viete presné číselné označenie verzie, dokážete pomerne jednoducho identifikovať, ktoré funkcie pribudli.

Samotné vyhľadanie aktualizácií sa vykonáva nasledovne:

  • Klikneme na ikonu svojho profilu.
  • Z ponuky vyberieme možnosť “Vyhľadať aktualizácie”.
  • Aplikácia Microsoft Teams zobrazí lištu, ktorá informuje o hľadaní a prípadnej inštalácii dostupných aktualizácií.
  • Tento proces môže trvať niekoľko minút a počas neho môžeme normálne pracovať s aplikáciou.
  • Ak je dostupná novšia verzia, dôjde k jej nainštalovaniu. Na túto skutočnosť opäť upozorní lišta, kde sa zobrazí správa: “Aktualizovali sme aplikáciu. Ihneď vykonajte obnovenie”.
  • Kliknutím na “Ihneď vykonajte obnovenie” sa aplikácia vypne a opätovne zapne. Teraz už v najnovšej dostupnej verzii.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať