Najlepšie bezplatné hry, ktoré ponúka Steam | 2021

Rovnako ako v prípade priamej konkurencie reprezentovanej obchodom Epic Games Store, kvalitné bezplatné hry má v ponuke Steam. 

Je to celkom prirodzené, veď Steam je na trhu už poriadne dlhý čas a ovláda všetky základné princípy ako na svoju stranu získať hráčov.

Katalóg Steamu obsahuje veľké množstvo hier, do ktorých sa môžete pustiť úplne zadarmo. Preto sa oplatí pozrieť, čo všetko tento digitálny obchod ukrýva. 

Stačí zamieriť do kategórie “Free to play” a pomocou dodatočných filtrov nájsť ten pravý kúsok. Každý hráč má totiž trochu iné preferencie, a tak to, čo osloví jedného nemusí automaticky zaujať ďalších. 

Steam je v každom prípade dobrým miestom, kde môžete začať výpravu za bezplatnými hrami pre svoj počítač. Mali by ste pochodiť. Nižšie nájdete stručný prehľad bezplatných hier, ktoré na Steame patria medzi najpopulárnejšie a najlepšie hodnotené.

Najlepšie free-to-play hry, ktoré ponúka Steam

Na popredných priečkach medzi najlepšími a najhranejšími bezplatnými hrami panuje aspoň čiastočná rôznorodosť. Hoci dominuje plnokrvná akcia, na svoje by si mohli prísť aj fanúšikovia iných žánrov.

Apex Legends

Tento kúsok patrí medzi to najlepšie, čo momentálne ponúka žáner battle royale. Ako hrdina s hŕstkou špecifických schopností bojujete spolu so svojim malým tímom o prežitie. Proti vám stojí rovnako veľký tím a vyhrá ten, kto zostane stáť ako posledný. Ak máte chuť na divokú akciu, Apex Legends stojí za skúšku.

Brawlhalla

Intenzívne boje s pomerne netradičnou myšlienkou. Hrdinovia začínajú na spoločnej platforme, respektíve pódiu, kde sa musia udržať až do konca. Cieľom je neustálymi útokmi a prešibanosťou oponenta vytlačiť alebo zhodiť z tejto platformy. Postavičky majú unikátne schopnosti a dostupné sú aj rôzne zbrane.

Zdroj: Steam

Counter-Strike: Global Offensive

Najnovšia verzia legendárnej FPS strieľačky série Counter Strike. Do dnešného dňa patrí medzi najpopulárnejšie hry na Steame. Ikonické mapy, ikonické zbrane a neúnavná akcia počas zápasov piatich proti piatim.

Dota 2

Medzi legendy na Steame patrí aj Dota 2, ktorá hrdo zastupuje žáner MOBA. Ide o boje hrdinov, ktorí postupne získavajú nové schopnosti a vylepšujú svoju výzbroj.

Cieľom je ochrániť vlastnú a úplne zdecimovať nepriateľskú základňu. Boje piatich proti piatich vyžadujú značné taktizovanie, šikovnosť a značnú zručnosť. Dota 2 patrí medzi legendy, a to právom.

Fallout Shelter

Celkom oddychová záležitosť pre fanúšikov série Fallout. Chopíte sa role správcu Vaultu s preživšími a musíte sa postarať o to, aby vás post-apokalyptický svet nedostal. Zveľaďujete svoj atómový kryt, staráte sa o jeho obyvateľov a súčasne skúmate širokú pustinu. Fallout Shelter je nenáročná hra, pri ktorej sa môžete odreagovať. 

Zdroj: Steam

GWENT: The Witcher Card Game

Skvelá kartová hra zasadené do sveta ikonického Zaklínača. Práve z tretieho dielu tejto milovanej hry sa Gwent presunul do pozície samostatne stojacej hry. Ak máte radi Zaklínača alebo vám pasujú kartové hry ako Hearthstone, mohol by vás osloviť aj Gwent.

Path of Exile

Prakticky povinná jazda pre všetkých fanúšikov akčných RPG hier typu Diablo. Titul Path of Exile je online RPG-čkom, ktoré sa pravidelne vyvíja a vylepšuje už od svojho vydania v roku 2013. Vďaka tomu vznikol robustný a poriadne prepracovaný titul. 

Začínate ako úbožiak vyplavený na brehu rieky a po hodinách a hodinách hrania sa premeníte na obávaného poloboha, ktorého len tak ľahko niečo nezdolá.

Zdroj: Steam

Warframe

Warframe sa dodnes teší značnej popularite, a to aj napriek tomu, že táto hra vyšla ešte v roku 2013. Pravidelne sa jej dostáva pozornosti zo strany vývojárov, ktorí pridávajú nový obsah. 

Vyberiete si svojho avatara s unikátnymi schopnosťami a vydáte sa do rozsiahleho sveta plného protivníkov. Hrať sa dá sólo, ako aj v tíme. Hoci Warframe obsahuje príbehovú časť, najväčšej popularite sa teší kvôli tradičným MMORPG prvkom. 

War Thunder

Online historické boje lietadiel, vozidiel a lodí z čias 2. svetovej vojny. Viac ako stovka máp, takmer dvetisíc tankov, lodí, lietadiel či vrtuľníkov a dynamické boje spolu prinášajú hodiny zábavy. War Thunder ponúka boje proti ľudským protivníkom, ako aj proti počítaču.  

Zdroj: Steam

World of Warships

Ide o podobný titul ako War Thunder. Aj v tomto prípade ide o historické online boje s pokročilou simuláciou, akurát tu sú zamerané čisto na more. 

Ako admirál svojej vlastnej flotily sa ocitnete v neľútostných námorných bitkách obklopený masívnym lodstvom spoluhráčov. 

Na výber je viac ako 300 plavidiel, pričom postupne si môžete vylepšovať ich bojové schopnosti. Postavíte sa počítačom ovládaným protivníkom alebo hráčom z mäsa a kosti. Nejde o žiadnu rýchlokvasenú akciu, často budete musieť poriadne taktizovať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať

Games with Gold – december 2020

November sa blíži ku koncu a vonku už poletuje prvý sneh. Divízia Xbox preto zverejnila prehľad decembrovej ponuky služby Games with Gold.