Oficiálne: Konzoly Xbox Series a Xbox One dostanú slovenčinu a češtinu

Microsoft toho v ostatných dňoch stihol poriadne veľa. Predstavil novú mobilnú aplikáciu Xbox pre Android, nový Microsoft Store pre Xbox, príslušenstvo pre rodinu Xbox Series a česko-slovenská divízia Xbox oficiálne potvrdila aj češtinu a slovenčinu pre konzoly Xbox.

A pomedzi to všetko boli spustené predobjednávky na novú konzolovú generáciu a Microsoft ešte uzatvoril jeden z najväčších obchodov svojej histórie. No proste taký ľahší týždeň…

Aplikácia Xbox

Nová aplikácia Xbox (beta) pre Android – pre smartfóny a tablety je konečne dostupná nová aplikácia Xbox, prostredníctvom ktorej je možné komunikovať so svojimi priateľmi, zdieľať mediálny obsah, vzdialene inštalovať hry, nastaviť svoju novú konzolu či na diaľku cez Wi-Fi ovládať svoju konzolu.

Nové príslušenstvo

Nové príslušenstvo pre rodinu Xbox Series – Microsoft na oficiálnom blogu predstavil novú generáciu príslušenstva pre konzoly Xbox Series S a Xbox Series X.

Okrem bezdrôtových gamepadov Xbox Carbon Black a Robot White, najnovšie predstavil aj model Xbox Shock Blue. Ten sa vyznačuje výrazným farebným prevedením, ktoré má na príslušenstve pre Xbox zažívať svoju premiéru.

Medzi novinky spadajú aj nabíjateľné batérie Xbox s USB-C káblom pre doplnenie energie počas hrania. Príslušenstvo sa do predaja dostane 10. novembra po boku novej konzolovej generácie.

Nový Microsoft Store pre Xbox

Pre všetkých majiteľov konzol rodiny Xbox One je už k dispozícii nový Microsoft Store, ktorý ponúka dramaticky rýchlejšie rozhranie, pokročilé možnosti zabezpečenia a omnoho jednoduchšie používanie.

Slovenčina a čeština

Česko-slovenské zastúpenie divízie Xbox oficiálne potvrdilo to, o čom vieme už dlhší čas. Používateľské prostredie konzol Xbox One sa vôbec po prvýkrát v histórii dočká kompletného českého a slovenského prekladu.

Zatiaľ to síce nebolo isté, no teraz už došlo k potvrdeniu, že český a slovenský jazyk svoje miesta dostanú aj na najnovšej konzolovej generácii momentálne zastúpenej modelmi Xbox Series X a Xbox Series S.

Preložené používateľské rozhranie bude dostupné po stiahnutí zatiaľ bližšie nešpecifikovanej softvérovej aktualizácie. Následne bude potrebné patričný jazyk zvoliť v systémových nastaveniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Xbox Game Pass – august 2020

Microsoft každý mesiac aktualizuje ponuku svojej služby Xbox Game Pass pre Xbox One aj pre PC. August prirodzene nie je výnimkou.