Piknik Slovo: Odpovede, nápoveda a tipy

  • Dnes máme na výber skutočné širokú ponuku rôznych hier.
  • Napriek tomu sa ešte stále dá naraziť aj na príjemné prekvapenia.
  • Do tejto kategórie hier pre Android patrí aj starší titul Piknik Slovo.

Napriek tomu, že dnešná ponuka digitálneho obchodu Google Play ponúka neskutočné množstvo hier pre Android z každej možnej kategórie, ešte stále sa dá stretnúť aj s príjemnými prekvapeniami. Dokonca ani nemusí ísť o horúcu novinku. Niekedy stačí originálny nápad, respektíve jeho spracovanie a o zábavu je postarané. Presne do tejto oblasti patrí aj hra Piknik Slovo.

Ide už o starší titul, ktorý má časy svojej najväčšej slávy prakticky za sebou. To, že sa mu dnes už nedostáva veľkej pozornosti ale vôbec nevadí. Stále ide o poriadne zaujímavý a neštandardný kúsok. Hra Piknik Slovo je skvelým spoločníkom pre krátenie dlhej chvíle. Čo je však kľúčové, nejde o žiadnu bezduchú zábavu. Práve naopak. Trošku potrápi vaše mozgové závity a doplní vašu slovnú zásobu.

O čom, že je hra Piknik Slovo? Základ je veľmi jednoduchý. Ide o skladanie slov z písmen, ktoré dostanete. Tie sú samozrejme zamiešané a vašou úlohou je poskladať z nich slová rôznej dĺžky podľa toho, koľko políčok vám predloží hra v aktuálnej úrovni. Spočiatku je to veľmi jednoduché, no s rastúcou výškou úrovní sa čoraz častejšie ocitnete v situáciách, kedy budete spochybňovať svoju slovnú zásobu. Piknik Slovo to hráčom občas dá poriadne vyžrať.

Dosť, že musíte z rozhádzaných písmen poskladať slovo správnej dĺžky, ono to ešte musí byť to správne slovo. Niekedy sa vám proste stane to, že z písmen poskladáte slovo a budete si gratulovať, len aby ste hneď obratom zistili, že váš vytvor Piknik Slovo odmietne prijať. Vtedy musíte zabojovať a nájsť iné slovo. Takéto hĺbkové skúmanie slovnej zásoby, pozornosti a kreativity dokáže byť miestami až frustrujúce, no práve v tom je kúzlo celej hry Piknik Slovo.

Niektoré slová vidíme hneď, iné si nevieme z písmen poskladať za žiadnu cenu a už tretíkrát skúšame ten istý tvar. A ten Piknik Slovo nevezme. Presne takéto situácie sa pri hraní tejto nádhery stanú asi každému. Niekedy to chce pauzu a čistý pohľad. Inokedy je situácia už taká zúfalá, že človek začne hľadať odpovede podľa úrovne. Ešte predtým, než pristúpite k tomuto hraničnému kroku, vyskúšajte zabudovanú nápovedu pre Piknik Slovo.

Samotná hra totiž obsahuje niekoľko vecí, ktoré vám vedia pomôcť pri hľadaní tých správnych slov. V zásade ide o tri možnosti, no reálne si viem predstaviť využívanie dvoch z nich. A aj to je jedna z tejto dvojice dostupná len sporadicky, pretože na jej využívanie potrebujete hernú menu – virtuálne zlaté mince.

A to vám poviem, že tie sa získavajú veľmi pomaly. Na tom je vlastne postavená monetizácia hry (okrem reklám). Vývojári to spravili šikovne a hráči sú “motivovaní” k nákupu zlatých mincí za reálne peniaze, aby využili pomoc pri zložení slova, na ktorom sa zasekli. Práve tento pomocník v Piknik Slovo je najsilnejším nástrojom. Za poplatok 70 zlatých mincí vám odhalí písmenko z hľadaného slova a tým vás vie veľmi naštartovať. Keďže sú zlaté mince zadarmo dostupné len vo veľmi obmedzenom počte, odporúčam to využívať len vo veľmi zúfalých prípadoch.

Druhou možnosťou, ktorú podľa mňa reálne využije len mizivé percento hráčov, je nápoveda pre Piknik Slovo od priateľov. Táto možnosť sa volá príznačne “Spýtať sa priateľa” a v praxi spraví to, že vytvorí snímku obrazovky aktuálnej úrovne (screenshot), ktorú potom máte poslať priateľom a spoľahnúť sa na to, že ich slovná zásoba alebo pozornosť je lepšia, než tá vaša.

Takže nám tu reálne zostáva len jedna využiteľná nápoveda pre Piknik Slovo. Tou je zamiešanie písmen, z ktorých skladáme slová v aktuálnej úrovni. Písmena síce zostanú rovnaké, no zmení sa ich poradie/rozmiestnenie, čo síce na prvý pohľad nepôsobí ako žiadne pomoc, no verte mi, že táto zmena perspektívy je často práve tým, čo hráč Piknik Slovo potrebuje na prekonanie “bloku”. Zamiešanie písmen nespotrebuje žiadne virtuálne zlaté mince a používať sa dá donekonečna. Akonáhle sa dostanete na vyššiu úroveň Piknik Slovo, tak sa stane vašim najlepším priateľom.

Kde hľadať správne odpovede?

Ako som už spomínal, čím vyššia úroveň, tým vyššia náročnosť hľadaných slov. Samozrejme, že to nemusí platiť úplne vždy a niekedy sa vám bude zdať, že je to až podozrivo jednoduché. No a potom príde zrazu šupa a budete beznádejne zaseknutí. To zadosťučinenie keď takéto slovo rozlúsknete je na nezaplatenie.

Samozrejme, že chápem, ak niekto potrebuje trošku pomôcť a začne hľadať správne odpovede podľa úrovne. Nie ste v tom sami. Existujú celé špecializované weby zamerané práve na vyskladanie slov z písmen v Piknik Slovo alebo priamo na zobrazenie odpovede podľa úrovne. Po takejto možnosti by ste mali siahať len v krajných prípadoch. Keď už ste skutočne zúfalí a rozmýšľate, že to celé rovno odinštalujete a nedáva to zmysel.

Preto takéto veci používajte s rozumom. Inak to podkopáva nohy samotnému princípu hry Piknik Slovo a vy to môžete rovno zabaliť. Aby nebolo zas tak jednoduché “podvádzať”, tak vývojári hry zjavne pristúpili k “obrannej taktike”. Písmená a hľadané slová sú vo vyšších úrovniach náhodné. Tým myslím konkrétne to, že napríklad level 23, ktorý dostanete vy bude odlišný od levelu 23, ktorý dostal niekto pred vami. Na druhú stranu, nie je to zas až také veľké generovanie náhodných písmen. Písmená a slová z levelu 53 sa niekomu inému objavili napríklad v úrovni 38 alebo v úrovni 63 a podobne.

To znamená, že odpovede podľa úrovne vám nemusia sedieť. Stránky špecializované na nápovedu pre Piknik Slovo preto okrem statického vypísania úrovní a správnych odpovedí stavili na trochu iný princíp. Zadáte do nich vaše písmená a obratom vám vygenerujú sériu správnych odpovedí. Niekedy vypíšu aj úrovne, pri ktorých sa táto kombinácia už objavila niekomu pred vami alebo priamo tvorcovi webu.

Ďalšou taktikou webov s odpoveďami pre Piknik Slovo pre poskytnutie relevantných odpovedí je vyhľadanie všetkých úrovni s konkrétnym slovo, ktoré sa vám už podarilo vyriešiť. Jednoducho do políčka zadáte vyriešené slovo a web vám vypíše všetky ostatné. Takže aj napriek snahám tvorcov hry si šikovní hráči našli cestičku ako sa efektívne podeliť o riešenia. Týmto spôsobom môžete postupovať aj pri hľadaní riešení vo výpise podľa jednotlivých úrovní. Nájdite jedno vyriešené slovo a získate všetky ostatné.

Nižšie prikladám odkazy na pár webov, ktoré ponúkajú odpovede pre Piknik Slovo a pod to pridávam prehľad odpovedí pre niekoľko prvých levelov. Využite pri nich taktiku s vyhľadaním podľa už známeho slova. A aby som nezabudol, hru Piknik Slovo si viete zadarmo stiahnuť v Obchode Play na svojom smartfóne.

Odpovede podľa úrovne pre Piknik Slovo

Level 1 – ON, NOC

Level 2 – NOS, SEN, SENO

Level 3 – MU, MUŽ

Level 4 – KDE, KEDY

Level 5 – AJ, JAR, KRAJ

Level 6 – UŽ, RUŽA

Level 7 – NAD, DNU, DUNA, NUDA

Level 8 – NA, NEŽ, ŽENA

Level 9 – DO, PO, POD

Level 10 – TAK, KAŠA, TAŠKA, ŠATKA

Level 11 – OD, ROH, HRDO

Level 12 – TO, LET, LETO, TELO

Level 13 – ZA, MI, ZIMA

Level 14 – STO, SOM, OSEM, MOST, MESTO

Level 15 – HAD, HRAD, DRUH, HRUDA

Level 16 – TAM, LAMA, MALTA, TLAMA

Level 17 – TY, BOD, BYT, ODBYT

Level 18 – ČO, AKO, KOV, VAČOK

Level 19 – KER, KRM, SMER, SMREK

Level 20 – DNO, ÁNO, DRON, NÁROD

Level 21 – OS, LEV, LOS, VESLO

Level 22 – LES, LOS, DOLE, DELO, SEDLO

Level 23 – RÁM, RÁD, RAD, DRÁMA

Level 24 – PAS, OSA, SAKO, KOSA, SOPKA

Level 25 – MY, DOM, DYM, MYDLO

Level 26 – ALE, REPA, REPA, PERLA

Level 27 – ON, SLON, SLNKO, SKLON

Level 28 – BAR, BEZ, RAZ, BREZA, ZEBRA

Level 29 – BOL, BOH, HROB, BRLOH

Level 30 – JAR, ROJ, DAR, JADRO

Level 31 – OKO, KTO, ONO, OKNO, KONTO

Level 32 – TU, HUS, TRH, TRUP, PSTRUH

Level 33 – TÁ, KRV, TVÁR, VTÁK, VRTÁK

Level 34 – AJ, JA, ONA, VON, VOJNA

Level 35 – DO, OD, ROK, AKORD

Level 36 – PO, POT, PLOT, LOPTA

Level 37 – PÁV, PÁR, PRE, PRÁVE

Level 38 – MA, TO, TAM, HMOTA

Level 39 – NA, TEN, SEN, STAN, STENA

Level 40 – TAK, TAXÍK

Level 41 – MI, KAM, MISA, MISKA

Level 42 – LET, HLT, TELO, LETO, HOTEL

Level 43 – ZA, ZEM, ZMES, SEZAM

Level 44 – TO, TAK, KTO, FOTKA

Level 45 – ČO, OSA, ČAS, POČAS

Level 46 – LES, LOS, LEV, LOV, VESLO

Level 47 – ÁNO, DNO, NÁVOD, DÁVNO

Level 48 – VEK, KOV, KDE, VOSK, SVEDOK

Level 49 – PAS, ONA, SPONA

Level 50 – KEL, BOL, LEBO, OBLEK

Level 51 – PES, RAD, PRED, DREP, PREDSA

Level 52 – JA, JASAŤ

Level 53 – OS, ON, NOS, BONUS

Level 54 – ASI, VILA, LAIK, VLAK, SILA, SLIVKA

Level 55 – BOL, BOH, OBAL, BLAHO

Level 56 – SVAL, VLAS, VLASŤ

Level 57 – JED, OLEJ, DELO, DOLE, JEDLO

Level 58 – PO, ROH, PÁR, POHÁR

Level 59 – TU, SUP, POD, SUD, OSUD, ODSTUP

Level 60 – OD, DO, DIV, VIDEO

Level 61 – TY, BYT, RYS, SYR, SÝTY, BYSTRÝ

Level 62 – DAR, HAD, HRAD, DRAHÝ

Level 63 – NIŤ, NIE, SEN, SIEŤ, NIESŤ

Level 64 – DNU, DUB, NAD, DUNA, BUNDA

Level 65 – UŽ, AŽ, LUK, KALUŽ

Level 66 – TAM, TAK, KAM, ATAK, MATKA

Level 67 – JAS, KOSA, SAKO, SOPKA, SPOJKA

Level 68 – MA, NA, ZEM, MENA, ZMENA

Level 69 – KER, KRM, ROK, MORE, OKREM

Level 70 – AJ, JA, ROJ, JAR, JAVOR

Level 71 – BOL, ALE, OBAL, LEBO, ALEBO

Level 72 – TO, KTO, POT, OKO, POTOK

Level 73 – HRA, RAD, RÁD, DAR, DRÁHA

Level 74 – KEL, LOV, LEV, VEK, ČELO, ČLOVEK

Level 75 – KDE, RIAD, DRAK, RIEKA, DIERA, KRIEDA

Level 76 – OD, OD, BOD, DOBRE, BEDRO

Level 77 – ČO, ČAS, OSA, STO, ČASTO

Level 78 – SVET, STAV, VETA, VESTA

Level 79 – REPA, DREP, PERA, PRED, GEPARD

Level 80 – AKO, VLK, KOČ, KOV, VLAK, VAČOK, VLOČKA

Level 81 – ROH, HROB, BOH, BRLOH

Level 82 – VODA, DVOR, OPAR, PARA, OPRAVA, PRAVDA, DOPRAVA

Level 83 – OD, DO, ON, DNO, POD, ONO, PODNOS

Level 84 – MU, NIE, EMU, MENU, UMENIE

Level 85 – MA, MI, MÁG, MÁGIA

Level 86 – AŽ, TU, UŽ, KUS, STUŽKA

Level 87 – KRT, TAK, ATAK, KARTA

Level 88 – BEZ, BAR, IBA, BIŤ, IZBA, REŤAZ, ZBIERAŤ

Level 89 – ĽAD, DVA, VEĽA, VEDĽA

Level 90 – PO, PRE, PREČ, PERO, PREČO

Level 91 – MY, ZEM, LES, ZLE, ZMES, ZMYSEL

Level 92 – AJ, JA, PAS, KOSA, SAKO, SOPKA, SPOJKA

Level 93 – NA, BANK, KUNA, BUNKA

Level 94 – HAD, RAZ, HRA, HRAD, HRDZA

Level 95 – OS, LOS, LOV, OVOS, SLOVO

Level 96 – PÁV, VEK, PES, SPEV, SPEVÁK

Level 97 – TÁ, ŠÁL, ŠOK, KÁRO, ŠTRK, OLTÁR, KLÁŠTOR

Level 98 – ZA, ONA, VON, ZVON, ZNOVA

Level 99 – RÁD, RÁM, DÁMA, DRÁMA, ARMÁDA

Level 100 – NOS, ROK, ÁNO, NÁROK, KROSNA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať