Najlepšie bezplatné hry, ktoré ponúka Steam

Rovnako ako v prípade priamej konkurencie reprezentovanej obchodom Epic Games Store, kvalitné bezplatné hry má v ponuke Steam. 

Je to celkom prirodzené, veď Steam je na trhu už poriadne dlhý čas a ovláda všetky základné princípy ako na svoju stranu získať hráčov.

Katalóg Steamu obsahuje veľké množstvo hier, do ktorých sa môžete pustiť úplne zadarmo. Preto sa oplatí pozrieť, čo všetko tento digitálny obchod ukrýva. 

Stačí zamieriť do kategórie “Free to play” a pomocou dodatočných filtrov nájsť ten pravý kúsok. Každý hráč má totiž trochu iné preferencie, a tak to, čo osloví jedného nemusí automaticky zaujať ďalších. 

Steam je v každom prípade dobrým miestom, kde môžete začať výpravu za bezplatnými hrami pre svoj počítač. Mali by ste pochodiť. Nižšie nájdete stručný prehľad bezplatných hier, ktoré na Steame patria medzi najpopulárnejšie a najlepšie hodnotené. Ide o jasný príklad toho, že kvalitné hry si môžete vychutnať aj zadarmo.

Najlepšie free-to-play hry, ktoré ponúka Steam

Na popredných priečkach medzi najlepšími a najhranejšími bezplatnými hrami panuje aspoň čiastočná rôznorodosť. Hoci dominuje plnokrvná akcia, na svoje by si mohli prísť aj fanúšikovia iných žánrov.

Apex Legends

Tento kúsok patrí medzi to najlepšie, čo momentálne ponúka žáner battle royale. Ako hrdina s hŕstkou špecifických schopností bojujete spolu so svojim malým tímom o prežitie. Proti vám stojí rovnako veľký tím a vyhrá ten, kto zostane stáť ako posledný. Ak máte chuť na divokú akciu, Apex Legends stojí za skúšku.

Brawlhalla

Intenzívne boje s pomerne netradičnou myšlienkou. Hrdinovia začínajú na spoločnej platforme, respektíve pódiu, kde sa musia udržať až do konca. Cieľom je neustálymi útokmi a prešibanosťou oponenta vytlačiť alebo zhodiť z tejto platformy. Postavičky majú unikátne schopnosti a dostupné sú aj rôzne zbrane.

Zdroj: Steam

Counter-Strike: Global Offensive

Najnovšia verzia legendárnej FPS strieľačky série Counter Strike. Do dnešného dňa patrí medzi najpopulárnejšie hry na Steame. Ikonické mapy, ikonické zbrane a neúnavná akcia počas zápasov piatich proti piatim.

Crusader Kings II

Ujde aj sa fanúšikom stratégií zasadených do historického obdobia. Európa v temnom stredoveku čaká len na vás. Režim pre jedného hráča, ako aj multiplayer prinášajú neskutočné množstvo zábavy pre každého priaznivca strategických hier, kde je potrebné zvažovať každé rozhodnutie a rôzne taktiky.

Dota 2

Medzi legendy na Steame patrí aj Dota 2, ktorá hrdo zastupuje žáner MOBA. Ide o boje hrdinov, ktorí postupne získavajú nové schopnosti a vylepšujú svoju výzbroj.

Cieľom je ochrániť vlastnú a úplne zdecimovať nepriateľskú základňu. Boje piatich proti piatich vyžadujú značné taktizovanie, šikovnosť a značnú zručnosť. Dota 2 patrí medzi legendy, a to právom.

Destiny 2

Pozornosť si zaslúži aj multimediálna FPS akcia Destiny 2, ktorá je v základnej verzii dostupná bezplatne. Hoci ide o základnú verziu a niektoré rozšírenia sú dostupné za peniaze, už v spomínanom základe vás čaká masívny príbeh a neskutočné množstvo hodín hrania.

Fallout Shelter

Celkom oddychová záležitosť pre fanúšikov série Fallout. Chopíte sa role správcu Vaultu s preživšími a musíte sa postarať o to, aby vás post-apokalyptický svet nedostal. Zveľaďujete svoj atómový kryt, staráte sa o jeho obyvateľov a súčasne skúmate širokú pustinu. Fallout Shelter je nenáročná hra, pri ktorej sa môžete odreagovať. 

Zdroj: Steam

GWENT: The Witcher Card Game

Skvelá kartová hra zasadené do sveta ikonického Zaklínača. Práve z tretieho dielu tejto milovanej hry sa Gwent presunul do pozície samostatne stojacej hry. Ak máte radi Zaklínača alebo vám pasujú kartové hry ako Hearthstone, mohol by vás osloviť aj Gwent.

Lost Ark

MMORPG sekanica, ktorá poriadne rozprúdila vášne. Ak patríte k fanúšikom série Diablo alebo World of Warcraft, tak tu by ste si mali prísť na svoje. Začiatkom roka 2022 to bol neskutočný hit. Lost Ark prilákal obrovské množstvo hráčov. Prepracovaný príbeh, množstvo rozličných rozhodnutí, postupné budovanie postavy. To všetko úplne zadarmo priamo na Steame.

Path of Exile

Prakticky povinná jazda pre všetkých fanúšikov akčných RPG hier typu Diablo. Titul Path of Exile je online RPG-čkom, ktoré sa pravidelne vyvíja a vylepšuje už od svojho vydania v roku 2013. Vďaka tomu vznikol robustný a poriadne prepracovaný titul. 

Začínate ako úbožiak vyplavený na brehu rieky a po hodinách a hodinách hrania sa premeníte na obávaného poloboha, ktorého len tak ľahko niečo nezdolá.

Zdroj: Steam

Warframe

Warframe sa dodnes teší značnej popularite, a to aj napriek tomu, že táto hra vyšla ešte v roku 2013. Pravidelne sa jej dostáva pozornosti zo strany vývojárov, ktorí pridávajú nový obsah. 

Vyberiete si svojho avatara s unikátnymi schopnosťami a vydáte sa do rozsiahleho sveta plného protivníkov. Hrať sa dá sólo, ako aj v tíme. Hoci Warframe obsahuje príbehovú časť, najväčšej popularite sa teší kvôli tradičným MMORPG prvkom. 

War Thunder

Online historické boje lietadiel, vozidiel a lodí z čias 2. svetovej vojny. Viac ako stovka máp, takmer dvetisíc tankov, lodí, lietadiel či vrtuľníkov a dynamické boje spolu prinášajú hodiny zábavy. War Thunder ponúka boje proti ľudským protivníkom, ako aj proti počítaču.  

Zdroj: Steam

World of Warships

Ide o podobný titul ako War Thunder. Aj v tomto prípade ide o historické online boje s pokročilou simuláciou, akurát tu sú zamerané čisto na more. 

Ako admirál svojej vlastnej flotily sa ocitnete v neľútostných námorných bitkách obklopený masívnym lodstvom spoluhráčov. 

Na výber je viac ako 300 plavidiel, pričom postupne si môžete vylepšovať ich bojové schopnosti. Postavíte sa počítačom ovládaným protivníkom alebo hráčom z mäsa a kosti. Nejde o žiadnu rýchlokvasenú akciu, často budete musieť poriadne taktizovať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Xbox Game Pass – február 2020

Microsoft dnes zverejnil zoznam nových hier, ktoré počas najbližších dní rozšíria ponuku služby Xbox Game Pass pre konzoly…