Najlepšie ergonomické klávesnice pre rok 2021

Prechod z tradičnej klávesnice na ergonomický model môže byť náročný. Chvíľu ide o poriadne trápenie, no potom si človek zvykne a už sa mu ani nechce používať nič iné. Ergonomické klávesnice obvykle nie sú veľmi pohľadné, pôsobia ťažkopádne a netradične, no to je len malá daň za maximálne pohodlie pri práci.

Spočiatku nastáva veľký šok a chce to čas. Na to, aby ste ergonomickú klávesnicu začali využívať naplno potrebujete dni, možno až týždne. Z dlhodobého hľadiska to ale stojí za to. Zápästia, ruky, a aj plecia, sa pri písaní dostávajú do lepšej polohy a za investíciu do ergonomickej klávesnice vám len poďakujú.

Áno, klávesnice tohto typu sú v porovnaní s tradičnými modelmi trochu drahšie, no nejde o žiadnu katastrofu. Koniec-koncov klávesnica patrí medzi veci, ktoré vydržia roky, no a v tomto prípade ide tak trochu o investíciu do vlastného zdravia. To platí hlavne v prípade, že za počítačom zvyknete tráviť dlhší čas. Na trhu nájdete širokú ponuku rôznych modelov, no nižšie je ako inšpirácia výber tých najlepších ergonomických klávesníc súčasnosti.

Najlepšie ergonomické klávesnice pre maximálne pohodlie

Logitech K350

Ak hľadáte cenovo dostupný ergonomický model, ktorý na jednotku zvláda všetky základné požiadavky, tak nemusíte chodiť príliš ďaleko. Táto bezdrôtová klávesnica s tradičným rozložením a len mierne netradičným tvarom môže byť tou pravou odpoveďou. Dobrá ergonómia, príjemná cena a skvelá výdrž. To všetko sa spája v klávesnici Logitech K350.

Microsoft Sculpt Ergonomic

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, Microsoft rozhodne čo to o ergonómii vie. Už roky ponúka kvalitné a obľubované klávesnice určené na kancelársku prácu. V tomto konkrétnom prípade ide dokonca o set klávesnica + myš, ktorý je vynikajúci a dokonca aj cenovo dostupný. Z pohľadu pomeru ceny a kvality ide o TOP kúsok. Nenechajte sa odradiť trocha neštandardným dizajnom, tento model v kategórii pohodlnej práce exceluje.

Logitech Ergo K860

Jedna z najlepších bezdrôtových ergonomických klávesníc súčasnosti. Problémom je limitovaná dostupnosť na slovenskom trhu, no to by sa malo postupom času zlepšiť. Logitech na to šiel úplne od základov. Prichádza s prepracovanou konštrukciou, ktorá do rovnice pridáva okrem samotného tvaru a rozloženia aj úroveň zdvihu. Výsledkom je ideálna pozícia pre maximálne pohodlie, a to všetko v intuitívnom prevedení.

Razer Ornata Chroma

Skvelá klávesnica pre hráčov, ktorí občas potrebujú pracovať. Prípadne pre pracantov, ktorí sa občas radi zahrajú. Nech už sa na to pozeráte z ktorejkoľvek strany, Ornata Chroma je vynikajúcou klávesnicou so skvelou ergonómiou. Primárne je orientovaná na hráčov, a tí za počítačom strávia hodiny a hodiny, takže sa skvelo používa a má aj vynikajúcu opierku zápästí. K tomu sa pridá RGB podsvietenie, programovateľné klávesy a blesková odozva.

Kinesis Freestyle2

Do nebies vychvaľovaná kráľovná ergonómie. Tak by sa v skratke dala označiť táto netradičná, rozdelená, klávesnica. Už na prvý pohľad je jasné, že na jej používanie si človek musí chvíľku zvykať, no potom je to už jedna báseň. Práve vďaka “rozpoleniu” si môžete zvoliť optimálne umiestnenie kláves pre maximálne pohodlie. Klávesy na stlačenie reagujú špičkovo a optimálne zvolený sklon sa stará o písanie úplne bez námahy. Čo viac si človek môže priať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať