Najlepšie PC klávesnice pre rok 2021

Výber správnej klávesnice k počítaču je pomerne zložitým úkonom. Väčšina ľudí k tomu pristupuje pocitovo a zohľadňuje hlavne predajnú cenu. Pravda je však taká, že do klávesnice sa oplatí investovať. Ide o vec, s ktorou prichádzame do kontaktu prakticky každodenne a vydrží dlhé roky.

Skvelá klávesnica nám dokáže poriadne uľahčiť a spríjemniť čas trávený za obrazovkou počítača. Nájsť najlepšiu klávesnicu je poriadne komplikované. Celé to dosť závisí od toho, akým spôsobom vlastne s počítačom pracujeme. Náruživému hráčovi bude pasovať úplne iný model, než človeku, ktorý na počítači vykonáva len kancelársku prácu.

Ak hľadáte klávesnicu, ktorá vám vydrží roky a nesklame pri tom, zamerajte sa hlavne na základy ako je kvalita spracovania, komfort pri používaní a celkové vyhotovenie. Výber je obrovský, no stále platí, že niektoré modely si zaslúžia viac pozornosti než iné. V tomto výbere nájdete práve také kúsky. Ide o najlepšie klávesnice pre aktuálny rok.

Najlepšie počítačové klávesnice

Logitech Wireless K350

Skvelá ergonomická klávesnica, ktorá za lákavú cenu prináša kopu kvalít. Jej dizajn môže pôsobiť trochu netradične, no ak patríte k ľuďom, ktorí za počítačom trávia hodiny prácou, určite ho nakoniec oceníte. Z pohľadu kláves ide o plnohodnotnú klávesnicu a z pohľadu ergonómie ide zase o model, ktorý ulahodí vašim rukám.

Microsoft Sculpt Ergonomic

Prepracovaná ergonomická klávesnica z dielne Microsoftu. Vyzerá veľmi netradične a kvôli tomuto prevedeniu si na ňu treba zvyknúť, no prvotné zoznámenie nie je až také náročné a z dlhodobého hľadiska určite stojí za to. Písanie textu a ovládanie počítača nebolo asi nikdy také pohodlné ako s touto klávesnicou. Microsoft v segmente kancelárie boduje. Bonusom je to, že ide o set s myšou.

Microsoft Surface Keyboard Sling

Ďalšia dobrá bezdrôtová klávesnica na kancelársku prácu a dlhé písanie textov. Nízkoprofilové klávesy sa starajú o to, že používanie je veľmi príjemné a ergonomické aj bez opierky zápästí. Písanie textu je priam zážitkom a vyhotovenie je veľmi kvalitné. Celkovo ide o skvelý kúsok na prácu, ktorý sa nestratí ani v iných oblastiach. Mínusom je chýbajúce podsvietenie.

Roccat Vulcan 120 AIMO

Hoci patrí medzi drahšie klávesnice, stojí za to. Primárne je určená pre hráčov, no vďaka prvotriednym spínačom sa hodí aj pre používateľov, ktorí trávia hodiny písaním textu. Okrem toho, že excelujú vo všetkých očakávaných oblastiach, zaujme aj vzhľadom. Nie nadarmo patrí medzi najlepšie klávesnice tohto roka.

Logitech G513

Jeden z aktuálne najlepších kúskov z portfólia spoločnosti Logitech. Hodí sa pre aktívnych hráčov, no veľmi dobre zaboduje aj pri pracovnom nasadení. Láka na pomerne minimalistický dizajn, vynikajúce mechanické spínače, RGB podsvietenie a skvelú ergonómiu. Poteší aj funkčná opierka na zápästia.

Kigston HyperX Alloy

Kompaktná, no robustná herná klávesnica, ktorá ponúka skvelé mechanické spínače Cherry MX Red. Pripája k tomu prvky vyladené pre náročných hráčov, vrátane technológie anti-ghosting, podsvietenia a zaujímavého dizajnu. Celkovo teda ide o klávesnicu pre príjemný herný zážitok.

Corsair K95

Jedna z TOP herných mechanických klávesníc, ktoré sa aktuálne dajú zakúpiť na našom trhu. Má kopu predností a všeobecne vyniká v každom potrebnom ohľade. Má špičkové spínače, RGB podsvietenie, makro klávesy a dokonca aj koliesko pre rýchle ovládanie úrovne hlasitosti. K tomu všetkému sa pripája výborná ergonómia a odozva. Na svoje si prídu aj tí najnáročnejší hráči.

Razer Huntsman Tournament Edition

Ľahká a kompaktná herná klávesnica pre náročných hráčov, ktorí vyžadujú bleskurýchlu odozvu. O to sa starajú prepracované optické snímače v kombinácii s viacerými technológiami vyladenými práve pre hráčov. Model, ktorý sa stane vašou predĺženou rukou a poskytne všetky predpoklady na to, aby ste svoje herné zručnosti posunuli o stupienok vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať