Slack: Ako si nastaviť notifikácie a zabrániť zbytočnému vyrušovaniu?

Notifikácie alebo upozornenia patria medzi kľúčové vlastnosti moderných aplikácií. Veď práve vďaka nim už letmý pohľad prezradí, že niečo vyžaduje našu pozornosť. V prípade komunikačnej aplikácie Slack to väčšinou zvykne byť čakajúca správa.

Upozornenia od aplikácií sú síce dôležité a užitočné, no niekedy to celé už tak trochu prerastá hranicu a začína spadať do kategórie zbytočného otravovania. V prípade, ak používate Windows 10 môže v boji proti zbytočným notifikáciám pomôcť funkcia Asistent pre lepšie sústredenie či priamo systémové nastavenia.

Niektoré aplikácie disponujú aj vlastnými nastaveniami pre správu zasielaných upozornení. Príkladom môžu byť dokonca aj webové prehliadače, no v princípe by sme mali takmer vždy pochodiť v prípade komunikačných aplikácií. A Slack nie je výnimkou.

Okrem dočasného pozastavenia všetkých upozornení je v nastaveniach Slacku možné vytvoriť špecifické časové schémy. To v preklade znamená, že ako používateľ si môžete vybrať dni a časové rozmedzie, kedy chcete dostávať upozornenia. Počas zvyšného času budú stlmené.

Na prvý pohľad to nemusí znieť až tak veľmi lákavo, no práve vďaka tomuto drobnému vylepšeniu si môžete užiť ničím nerušené víkendy a voľný čas mimo práce. V Slacku si nastavíte, že upozornenia chcete dostávať len počas pracovných dní a špecifikovať dokonca môžete aj časové okno – svoju pracovnú dobu.

Ako v Slacku pozastaviť notifikácie?

Dočasné pozastavenie notifikácie sa dá veľmi jednoducho zapnúť tak, že v aplikácii Slack kliknete na ikonu svojho profilu a z ponuky “Pause notifications” vyberiete vhodnú možnosť pre “Do not disturb for…”. Na výber máte 30 minút, hodinu, dve hodiny, celý zajtrajší deň alebo vlastný rozsah (Custom).

Po tom, čo si pozastavíte prijímanie upozornení, pri ikone vášho profilu sa zobrazí indikátor v podobe malého písmena “Z”. V kontextovej ponuke sa potom zobrazí informácia “Pause notifications On”. Odtiaľto môžete režim nerušenia zrušiť kliknutím na “Turn Off” alebo upraviť “Adjust Time”.

Ak chcete pristúpiť k detailnejšej správe upozornení, ktoré som spomínal vyššie, tak svoj vlastný pracovný režim si môžete vytvoriť cez možnosť “Set a notification schedule”. Presunie vás to rovno do nastavení aplikácie.

  • V sekcii “Notifications” nájdite možnosť “Notification schedule”.
  • V ponuke “Allow notifications:” potom vyberte či chcete upozornenia dostávať každý deň (Every day), len počas pracovných dní (Weekdays) alebo podľa vlastného rozvrhu (Custom).
  • Pri každej z tých možností si môžete vybrať rozsah aj rozsah hodín. V prípade možnosti “Custom” si to dokonca môžete nastaviť špecificky pre každý deň. Ak v danom dni upozornenia dostávať nechcete, tak zvoľte “None”.
  • Hotovo.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať