Netflix kódy: Takto môžete nájsť skryté kategórie pre filmy a seriály

 • Netflix ponúkaný obsah triedi do rôznych kategórií pre väčšiu prehľadnosť.
 • Používatelia ale nemajú vždy priamy prístup ku všetkým týmto kategóriám.
 • Tu na rad prichádzajú takzvané tajné Netflix kódy.
 • Práve s ich použitím sa dá ľahko dostať k rôznorodému obsahu.

Streamovacia platforma Netflix je známa tým, že ponúka obrovské množstvo rôznorodých filmov a seriálov. Niekedy sa tak trochu posmešne hovorí, že Netflix ponúka tak veľa obsahu, až si nakoniec človek ani nevie vybrať nič na pozeranie.

Pre väčšiu prehľadnosť je obsah na Netflixe triedený do rôznych kategórií, aby sa používateľ pri výbere vedel aspoň trochu orientovať. Máme tu klasické kategórie ako akčné filmy, komédie, dokumentárne série či romantické filmy.

Služba sa nám snaží pomôcť aj tým, že nám zobrazuje rôzne odporúčania a tipy na obsah, ktorý by sa nám na základe predošlého výberu mohol páčiť. Aj napriek tomu je to často hop alebo trop. Niekedy sa trafí celkom dobre, inokedy ide o úplný výstrel vedľa.

Veľkou pomocou pri výbere správnej kategórie preto zvyknúť byť povestné tajné Netflix kódy. Toto označenie nie je tak celkom presné, pretože dnes už nejde o žiadne veľké tajomstvo. Číselným identifikátorom kategórií prischlo skôr kvôli tomu, že o nich veľká časť používateľov buď vôbec nevie alebo aj kvôli tomu, že si ich nikto nikdy nebude pamätať naspamäť.

V službe Netflix existujú stovky veľmi špecifických kategórií, pričom každá z nich má vlastný číselný kód. V niektorých prípadoch sú to dvojmiestne číselné kódy, ktoré by sa dali zapamätať, no často ide o štvormiestne a päťmiestne reťazce, no a to sa už pamätá omnoho ťažšie. O to ťažšie, ak si treba pamätať aj to, o akú kategóriu, respektíve filter to vlastne ide. Preto sú Netflix kódy označované prívlastkom tajné či skryté.

Nejde o to, že by ich Netflix skrýval alebo vyslovene tajil – priamo sa zobrazujú aj v odkaze na webovej stránke. Len nie sú tak dostupné, aby sa tešili širokému využívaniu. Ďalšou vecou je to, že niektoré kategórie sú tak úzko špecifické, že sú v službe poriadne zahrabané. Príkladom môže byť kategória drámy zo súdnej siene, filmy so Stredného východu či hlbokomorské horory.

Aby som to zhrnul, každý kategória filmov a seriálov má na Netflixe priradený vlastný identifikačný kód. Ak teda viete, na akú tematiku máte chuť, tak vám Netflix kódy vedia extrémne pomôcť. Stačí ich zadať do vyhľadávania v aplikácií, prípadne do webového odkazuje a razom pred sebou máte prehľad filmov z príslušného žánru.

Filmy a seriály na Netflixe do rôznych kategórií pridáva jednak algoritmus založený na umelej inteligencii, no súčasne sa do toho zapája aj ľudské úsilie zamestnancov služby. Cieľom je zabezpečiť to, že každá kategória obsahuje skutočne relevantný obsah.

Podrobný a vždy aktuálny zoznam kódov pre Netflix zostavuje špecializovaný portál Netflix Codes. Vec sa totiž má tak, že kódy sa sporadicky môžu meniť a po čase už nemusia tak celkom zodpovedať kategórii, ktorú označovali pôvodne. Stáva sa to veľmi zriedka, no môže k tomu dôjsť. Keď niektorý kód nefunguje tak je to najčastejšie spôsobené práve regionálnym obmedzením.

Ako používať Netflix kódy?

 • Nájdite si kód pre kategóriu, ktorá vás zaujíma.
 • Otvorte si webový prehliadač.
 • Do adresného riadka zadajte https://netflix.com/browse/genre/KÓD.
 • Miesto časti KÓD teda zadajte konkrétne čísla.
 • Napríklad https://netflix.com/browse/genre/8933 pre kategóriu Thrillery.
 • Niekedy sa prehľad zobrazí hneď, inokedy musíte byť prihlásení do svojho účtu.
 • Ak sa zobrazí chyba, tak ste buď zadali zlý kód, Netflix ho zmenil alebo daná kategória nie je dostupná pre Slovensko.
 • Odkaz môžete zadávať na mobile, počítači aj tablete. Navyše sa odtiaľ viete po kliknutí na film viete dostať aj do aplikácie. Ak ju máte nainštalovanú.

V prípade, že máte nainštalovanú oficiálnu aplikáciu Netflix alebo ste prihlásení do svojho účtu, môžete kód zadať aj priamo do zabudovaného vyhľadávania. Rovnako ako keby ste hľadali film podľa názvu.

Kompletný zoznam kódov pre všetky kategórie

Toto sú všetky Netflix kódy, ktoré budete potrebovať. V čase publikovania som overil ich funkčnosť a nechal som tu len tie funkčné pre Slovensko. Odvtedy sa ale veci mohli trochu zmeniť. Príslušný kód si môžete skopírovať, prípadne môžete kliknúť na odkaz.

Akčné a dobrodružné filmy (1365)

Anime (7424)

Detské a rodinné filmy (783)

Klasické filmy (31574)

Komédie (6548)

Kultové filmy (7627)

Najlepšie dokumentárne filmy (6839)

Drámy (5763)

LGBTQ filmy (5977)

Horory (8711)

Nezávislé filmy (7077)

Hudobné filmy (1701)

Romantické filmy (8883)

Sci-fi a fantazy (1492)

Športové filmy (4370)

Thrillery (8933)

Televízne seriály (83)

Vianočné filmy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať