Microsoft Edge obsahuje skrytú hru. Ako ju zapnúť?

Microsoft do svojho nového prehliadača Microsoft Edge pridáva skrytú hru inšpirovanú ikonickým kúskom SkiFree. V tejto retro hre z čias Windows 95 ste boli lyžiarom, ktorý sa spustil dole kopcom a musel sa vyhýbať prekážkam. No a potom na vás vybehol Yeti a už tak dosť dramatický zjazd sa zmenil na boj o holý život.

Titul pre Microsoft Edge sa volá Lets Surf a ako naznačuje už samotný názov, točí sa okolo surfovania. Hra dokonca ponúka tri rozličné režimy – klasický, slalom a preteky na čas.

Podobne ako v prípade Chrome, kde si čas môžete krátiť pri skákaní cez prekážky, aj Lets Surf je offline titulom. To znamená, že keď vypadne internet, čakanie na technický zásah môžete tráviť na surfe.

V momente, kedy nemáte prístup na internet, prehliadač na chybovej obrazovke zobrazí hlášku”Want to play a game while you wait?”. Vedľa nej sa nachádza tlačidlo “Launch game”. Hru je však možné spustiť aj ručne – viac info nižšie.

Vývojári sa so skrytou hrou poriadne vyhrali, hlásia aj podporu ovládania pre klávesnicu, myš, dotyk aj gamepady.

Ako hru zapnúť ručne?

Zapnutie hry je veľmi jednoduché, človek akurát potrebuje vedieť ten správny príkaz. Zadáva sa do adresného panelu, rovnako, ako keby ste tam išli napísať adresu webovej stránky.

Do adresného panelu v prehliadači Microsoft Edge je potrebné zadať: edge://surf/

Kedy presne bude hra pridaná do riadnej verzie prehliadača nie je známe. Vyskúšal som to vo verzii 80.0.361.62, no hra tu prítomná ešte nebola. Druhým pokusom bola testovacia verzia 82.0.432.3, a tu už hra implementovaná je. Microsoft ale upozorňuje, že nasadenie do ostrých verzií bude prebiehať “cez experimentálnu platformu”, takže to chvíľku potrvá.

Aktualizované 26.5. – Hra je už súčasťou produkčnej/stabilnej verzie Microsoft Edge. Microsoft informoval, že ju do svojho prehliadača pridáva od verzie 83.0.478.37. V slovenskej verzii nesie názov “Poďme surfovať”.

TIP: Chrome a Edge – rovnaké základy, rovnaká rivalita

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať