Ako v PowerPointe uložiť prezentáciu na okamžité spustenie?

Vytváranie prezentácií v PowerPoint je celkom priamočiary proces. Dostupných je však aj niekoľko zaujímavých trikov. Jedným z nich je vytvorenie prezentácie, ktorá sa po otvorení automaticky prepne na prvý slajd.

Štandardne sa prezentácie ukladajú vo formátoch .ppt alebo .pptx, ktoré keď otvoríte, tak sa dostanete do režimu úpravy. Ak potom chcete prezentáciu spustiť, musíte to spraviť ručne alebo použitím klávesu F5.

Možno si ale pamätáte, že niekedy bolo možné prezentácie nastaviť tak, aby sa po otvorení súboru automaticky spustili v takzvanom prezentačnom režime. Proste ste súbor otvorili dvojklikom a rovno sa objavil prvý slajd.

Postupom času sa používanie tejto metódy akosi vytratilo, no to neznamená, že samotná možnosť bola odstránená. PowerPoint aj naďalej ponúka možnosť pre vytvorenie samospustiteľných prezentácií. Nič netreba ani zložito nastavovať. Celé je to akurát o výbere správneho formátu pri ukladaní súboru.

Jednoduchou úpravou si tak viete uľahčiť prácu a ušetriť pár sekúnd. Síce nejde o žiaden zázrak, no niekomu sa to môže tak či tak hodiť.

  • Pri ukladaní prezentácie zvoľte možnosť “Uložiť ako”.
  • V položke “Uložiť vo formáte” vyberte buď možnosť “Čistá prezentácia programu PowerPoint (*.ppsx)” alebo “Prehliadka snímok programu PowerPoint 97-2003 (*.pps)”.
  • Hotovo. To je všetko, čo musíte v praxi urobiť.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať