Ako v Microsoft Store získať odkaz na aplikáciu?

Aplikácia digitálneho obchodu Microsoft Store predstavuje pomerne dôležitú súčasť operačného systému Windows 10. Od prvotnej verzie prešla už kopou vylepšení a dnes je o dosť sofistikovanejšia, než vo svojich začiatkoch. Napriek tomu tu stále chýba úplne základná vec.

Ide o viditeľný spôsob ako získať odkaz na aplikáciu alebo hru. Keď totiž si v Microsoft Store otvoríte napríklad hru, ktorá vás zaujala, zobrazí sa vám záplava rôznych informácií.

Do očí udiera základný popis, možnosť inštalácie či zakúpenia, prehľad, systémové požiadavky, snímky obrazovky, ďalšie odporúčané hry a tak ďalej. Nenachádza sa tu však žiaden adresný riadok, odkiaľ by bolo možné získať odkaz, tak ako sa k nemu teda dostať?

Po chvíľke pátrania v rozhraní plnom informácií si v hornej časti, pod názvom tvorcu, môžete všimnúť tlačidlo “Zdieľať”, a práve s jeho pomocou sa k priamemu webovému odkazu dá dopracovať.

Niekedy to bolo ešte o trochu komplikovanejšie. K odkazu sa cez toto zdieľanie dalo dopracovať len s využitím aplikácií Onenote alebo Pošta, no Microsoft na tom našťastie zamakal a dnes tu už svieti možnosť “Kopírovať prepojenie”. To je to, čo hľadáme. To je cesta za priamym odkazom na aktuálne otvorenú položku.

Odkaz sa po kliknutí na spomínanú možnosť bude nachádzať v takzvanej “schránke”, rovnako, ako keby ste skopírovali text cez klávesovú skratu CTR + C. Pre jeho vloženie teda použite buď CTR + V alebo možnosť “Prilepiť” z kontextovej ponuky.

Microsoft Store
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako stiahnuť video z YouTube?

V princípe existujú dva rozdielne spôsoby ako sťahovať videá z YouTube. Buď cez špecializované webové stránky alebo cez aplikácie.

Ako zrušiť presmerovanie hovorov?

Ak si už presne nepamätáte ako ste to vlastne nastavili, tak sa nemusíte vôbec báť. Postup ako zrušiť presmerovanie hovorov je jednoduchý.