ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition: Spojenie dvoch odlišných, no blízkych svetov

Netradičné spojenie dvoch rozdielnych a pritom veľmi blízkych svetov. To mi prišlo na um, keď som sa pozrel na aktuálnu novinku z dielne spoločnosti ASUS.

Ide o notebook známej hernej série ROG Zephyrus, ktorý prichádza v špeciálnej edícii s dizajnom od Alana Walkera, populárneho DJa.

Je to zaujímavá spolupráca, pretože herný svet ide vlastne s hudbou ruku v ruke. Či už ide o hudobný sprievod priamo v hrách, splynutie hudby a hry v traileroch alebo o tóny, ktoré radi počúvame počas toho sa vydávame na virtuálne dobrodružstvá. Mnoho pesničiek sa nám, hráčom, automaticky spája s našimi obľúbenými titulmi.

Alana Walkera možno poznáte skôr vďaka jeho tradičným skladám z platformy YouTube alebo rádia, no prerazil aj v hernom svete. Jeho hudba sa objavila v hrách PUBG Mobile či Death Stranding. Práve vďaka tomu, v kombinácii s jeho unikátnym štýlom, sa ideálne hodí k hodnotám, o ktoré sa usiluje značka ROG.

Nový notebook Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition (GA401QEC) prináša unikátny dizajn a ROG Remix sampler, takže je pripravený na každú kreatívnu prácu, ale vďaka svojmu výkonu aj na herné dobrodružstvá.

Zephyrus G14 AW SE kombinuje vynikajúcu kompaktnosť s vysokým výkonom procesora AMD Ryzen 9 5900HS s 8 jadrami a 16 vláknami a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. K tomu sa pripája 16 GB operačnej pamäte typu DDR4 a rýchly PCIe SSD disk s kapacitou 1 TB.

Čím je Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition unikátny?

ROG sa neuspokojí s obyčajným štandardom, a preto vybavil notebook Zephyrus G14 AW SE prémiovou povrchovou úpravou a personalizáciou. Dizajn špeciálnej edície bol navrhnutý v spolupráci s Walkerom a disponuje unikátnymi farebnými prvkami, ako je Spectre Blue odtieň AniMe Matrix LED veka, ktorý je exkluzívny pre túto edíciu.

Výrobný štítok má podobný odtieň a obsahuje hneď vedľa loga ROG Walkerov podpis. Štítok je vyrobený PVD metódou naparovania a mení farbu pri pohľade z rôznych uhlov. Dva textilné pásiky pozdĺž veka dodávajú notebooku charakteristický kyberpunkový štýl značky ROG, pričom jeden pásik využíva reflexný text, aby ladil s LED diódami na veku.

Používateľský zážitok sa začína už v momente, keď používateľ položí svoje prsty na balenie notebooku. To má úžasný dizajn a pokrýva ho akrylový vrchný kryt, ktorý vybral sám Walker. Škatuľa, Walkerova obľúbená časť celého projektu, je viac než obyčajným obalom. Ide o kreatívne príslušenstvo, ktoré sa po pripojení k notebooku G14 pomocou USB-C kábla premení na ROG Remix sampler s kapacitnými podložkami.

Používatelia môžu pomocou nich aktivovať 18 Walkerových zvukových efektov a využiť ich vo Walkerových skladbách alebo si importovať svoje vlastné skladby do špecializovaného softvéru, ktorý bol vyvinutý Walkerom a jeho tímom. ROG Remix takisto zobrazuje unikátne animácie, ktoré boli inšpirované značkou ROG a Alanom Walkerom. Tie sa zobrazujú na displeji notebooku a tiež na AniMe Matrix paneli.

Notebook dokonca obsahuje aj špeciálnu bootovaciu animáciu, wallpaper Alana Walkera a sklenený touchpad s povrchovou úpravou inšpirovanou hudobným ekvalizérom. Klávesy majú farby Alana Walkera a na klávesoch A a W sa nachádza jeho logo. Aby toho nebolo málo, súčasťou balenia je tiež šiltovka, pár ponožiek a obal na notebook ROG Sleeve, ktoré sú inšpirované Alanom Walkerom a značkou ROG.

Cena a dostupnosť

ROG Zephyrus G14 AW SE (GA401QEC) je k dispozícii exkluzívne v obchode Datacomp za cenu 1919€.

Technické špecifikácie ASUS GA401QEC-K2064T

ProcesorAMD Ryzen R9-5900HS
Grafická kartaNVIDIA GeForce RTX 3050Ti
Operačný systémWindows 10 Home
Displej14″ QHD (2 560 x 1 440) IPS-level panel, 120 Hz, 100 % DCI-P3, PANTONE Validated, podporuje adaptívnu synchronizáciu
Pamäť16 GB DDR4 3200 MHz
Úložisko1 TB PCIe SSD
KlávesnicaPodsvietená chiclet klávesnica, podpora pre N-key, 1,7 mm aktivačná vzdialenosť, 4 hot klávesy, napájacie tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov
AudioAudio systém s dvoma reproduktormi Harman Kardon
Stereofónny zvukový systém ASUS SonicMaster s priestorovým zvukom; inteligentný zosilňovač pre maximálny zvukový výkon
Array mikrofón s podporou rozpoznávania hlasu Cortana
Wi-Fi / Bluetooth802.11ax 2×2 WLAN
Bluetooth 5.1
I/O porty1x USB3.2 Gen2 Type-C s technológiami DisplayPort 1.4 a Power Delivery
1x USB3.2 Gen2 Type-C
2x USB3.2 Gen1 Type-A
1x HDMI 2.0b
1x 3,5 mm jack pre slúchadlá a mikrofón
1x Kensington Lock slot
Batéria4-článková batéria, 76 Wh
Napájanie180 W napájací adaptér
Typ konektora: ø 6,0 (mm)
Výstup: 20 V DC, 9 A, 180 W
Vstup: 100~240 V AC, 50/60 Hz univerzálny
Rozmery324 x 222 x 19,9 mm
Hmotnosť1,7 kg
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať