Surface Go

Surface Go 2 – údajne špecifikácie potvrdené

6.5. – pôvodný článok z 24. marca bol doplnený o nové informácie.

To, že Microsoft pripravuje druhú generáciu malého tabletu Surface Go je dobre známou vecou. Pred časom boli zo solídnych zdrojov zverejnené aj základné informácie o jeho technickej výbave, ako aj výbave hybridného notebooku Surface Book 3.

Prezentácia obidvoch produktov mala prebehnúť túto jar, no vzhľadom na aktuálnu situáciu, ktorú vyvolala epidémia koronavírusu, je otázne, či to tak nakoniec skutočne bude. Microsoft však stále môže využiť online prenos.

Benchmark potvrdzuje predošlé informácie

Do obehu sa dostali detaily o údajnej hardvérovej výbave Surface Go 2. Pochádzajú z databázy benchmarkových nástrojov, takže nejde o úplne priamočiary zdroj, no nakoľko potvrdzujú predošlé informácie, vyzerajú pomerne vierohodne.

Tablet Surface Go 2 aj podľa najnovších informácií bude vybavený procesormi Intel Core m3 a Intel Pentium. To isté uvádzal aj pôvodný zdroj, portál Petri, už v polovici februára. Konkrétne má ísť o modely Intel Core m3-8100Y a Intel Pentium 4425Y.

Ak sú tieto informácie skutočne správne, tak Surface Go 2 ponúkne podstatne omnoho väčší výkon, než aktuálna generácia – v prípade variantu s procesorom Intel Core m3-8100Y. Ide však o úplne prirodzenú vec, druhá generácia proste musí prísť s lákavými vylepšeniami, inak by to nedávalo zmysel.

Zaujímavá je aj informácia, že Surface Go 2 bude disponovať rovnakým modelom SSD disku ako omnoho drahšie zariadenia Surface Pro 7 a Surface Pro X.

Špecifikácie dodatočne potvrdené (Doplnené 6.5.)

Portál WinFuture potvrdil predošlé informácie o základných technických špecifikáciách Surface Go 2, pridal k tomu aj niekoľko detailov a produktové obrázky. Uvádza, že nová generácia tabletu bude mať totožný dizajn a telo ako tá pôvodná. Microsoft tu ale osadil 10,5-palcovú obrazovku, rozlíšenie narástlo na 1920 x 1280 pixelov a zúžené boli aj rámiky.

Inak boli potvrdené doteraz avizované špecifikácie. Modely s procesormi Intel Gold 4425Y alebo Intel Core m3-8100Y. Dočkať sa máme variantov s LTE, ako aj s WiFi 6. Spomína sa aj kompatibilita s existujúcim príslušenstvom – obaly Type Cover.

Známe sú taktiež vybrané ceny pre nemecký trh. Surface Go 2 s procesorom Intel Gold 4425Y, 4 GB RAM a 64 GB diskom sa bude predávať za 459€. Za vyššiu konfiguráciu s 8 GB RAM a 128 GB diskom na nemeckom trhu zaplatíme 629€.

To, či bude súčasťou balenia aj klávesnica Type Cover sa nespomína, no vzhľadom na uvedené ceny je to nepravdepodobné. Koľko budú stať modely s procesorom Intel Core m3-8100Y nie je známe. Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť ešte počas mája. Všetko nasvedčuje tomu, že je už na spadnutie.

Surface Go 2 – údajné špecifikácie z benchmarkov

  • Intel Core m3-8100Y CPU @ 1.10GHz 2C/4T
  • takt nastavený na 1.6GHz; v režme Turbo Boost 3.4GHz
  • Intel UHD 615
  • 8GB RAM
  • 256GB SSD
  • Intel Pentium 4425Y @ 1.70GHz 2C/4T
  • základný takt 1.7GHz; bez režimu Turbo Boost
  • Intel UHD 615
  • 8GB RAM
  • 128GB SSD
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať