Surface Laptop 3

Microsoft vyšetruje náhodné prasknutia obrazoviek notebookov Surface Laptop 3

Notebooky Surface Laptop 3 podľa všetkého majú problémy s kvalitou obrazoviek. Viacerí zákazníci sa v ostatných mesiacoch začali sťažovať, že na obrazovke ich zariadení sa zrazu začali objavovať praskliny.

Čo je zaujímavé, k poškodeniu má vraj dochádzať bez pričinenia zo strany používateľa, takže nejde o následky žiadnych pádov alebo nárazov. Praskliny sa majú objavovať na modeloch bez potiahnutia látkou Alcantara.

Ak je to skutočne pravda, predstavuje to obrovský problém. Produkty Surface sú stavané do pozície prémiových kúskov, ktoré takpovediac “určujú trendy”. Tomu zodpovedá aj ich cena.

Microsoft situáciu aktuálne preveruje. V oficiálnom vyjadrení potvrdil, že technickú podporu s týmto problémom kontaktoval “limitovaný počet” zákazníkov.

Technici sa podľa dostupných správ snažia prísť na možnú príčinu, aby výrobca vedel aký ďalší postup bude potrebné zvoliť. Zatiaľ nie sú známe žiadne podrobnosti, no ako to už býva, informácie vytvorili priestor pre špekulácie.

Vraj môže ísť o dôsledok toho, že Microsoft v rámci modernizácie odstránil tesnenie medzi sklom a kovovými prvkami. No opäť pripomínam, že ide o špekuláciu a potrebné je počkať na oficiálne vyjadrenie.

Na tému upozornil portál ZDnet, ktorý informuje, že skúsenosti zákazníkov sa pri kontaktovaní technickej podpory diametrálne líšia. Tým šťastnejším sú poškodené zariadenia vymenené za nový kus, zatiaľ čo ostatným je nárok odmietnutý a Microsoft ich informuje, že za opravu budú musieť zaplatiť z vlastného vrecka.

Ide o nesmierne nepríjemnú záležitosť. Produkty Surface skutočne patria medzi vydarené “železo”, no sa počas ostatných rokov stretli už s viacerými neduhmi, čo podnietilo aj vznik termínov “Surfacegate” a “Flickergate” . Tieto udalosti značne podkopávajú ich celkové meno, a to aj napriek ojedinelému výskytu.

Prominentná spotrebiteľská organizácia Consumer Reports dokonca jedného času vyňala notebooky a tablety rodiny Surface zo zoznamu odporúčaných produktov. Po tom, čo sa situácia okolo kvality zlepšila, status odporúčaných produktov bol väčšine zariadení Surface navrátený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať