Samsung a Microsoft rozširujú spoluprácu, týkať sa má aj služby xCloud

Samsung tento týždeň predstavil svoje horúce novinky rodiny Galaxy S20 aj skladacie “véčko” Galaxy Z Flip. Pre technologickú obec a fanúšikov značky išlo o veľkú vec. Mňa však zaujalo to, že počas prezentácie bola ohlásená rozšírená spoluprácu Samsungu s Microsoftom, a to v oblasti smartfónov.

Musím povedať, že nešlo o žiadne ohromné prekvapenie. Jednak sa Microsoft už dlhší čas pohybuje v sféra Androidu, za ďalšie spolupráca technologických lídrov je bežnou vecou, no a navyše dvojica svoje sily v mobilnom segmente spojila už minulý rok pri predstavení Galaxy Note 10.

Pripomeňme si, o čo vlastne ide. Základom spolupráce je to, že smartfóny Samsungu budú obsahovať predinštalované aplikácie z dielne Microsoftu. Ide o aplikácie ako Váš telefón, OneDrive či Outlook, pričom niektoré z nich boli dokonca vylepšené pre pohodlné ovládanie pomocou stylusu S Pen. Okrem toho majú smartfóny obsahovať rýchlu akciu pre pripojenie k zariadeniam so systémom Windows 10.

Samsung zase pre Windows 7 a 10 pripravil aplikáciu DeX, prostredníctvom ktorej je po pripojení smartfónu možné priamo z počítača pracovať so systémom Android. V podstate ide o priamy ekvivalent funkcie Continuum, ktorú poznáme z Windows 10 Mobile.

To bolo minulý rok. Čerstvé rozšírenie spolupráce teraz na smartfóny rodiny Galaxy prinesie hru Forza Street. O niečo dôležitejšia je však časť spolupráce sústredená na službu xCloud pre cloudové streamovanie hier na smartfóny, na ktorej Microsoft pracuje už dlhý čas. Vzhľadom na to, že novinky z dielne Samsungu prinášajú podporu 5G sietí, vzájomná spolupráca v tejto oblasti dáva zmysel.

Pohodlné hranie bude vyžadovať kvalitné a rýchle pripojenie, takže Microsoft získa vynikajúce zázemie pre prezentáciu možností svojej služby. Na druhej strane, Samsung zase získa ďalšie lákadlo pre svoje smartfóny, keďže sa bude môcť pochváliť tým, ako vynikajúco služba funguje na nových modeloch rodiny Galaxy.

Bližšie detaily rozšírenej spolupráce zatiaľ nie sú známe, no za nutné považujem podotknúť, že podľa dostupných indícií nepôjde o nič exkluzívne. Služba xCloud v žiadnom prípade nebude dostupná len na smartfónoch Samsung, to by nedávalo žiaden zmysel. Rovnako tak Forza Street bude dostupná všeobecne pre všetky Android smartfóny a dokonca aj pre iOS. Microsoft dokonca uvádza, že vydaná bude v rovnakom termíne pre obidve mobilné platformy.

Z toho mi vychádza, že ak avizované partnerstvo prinesie niečo unikátne, tak to bude to, že služba xCloud možno svoju premiéru zažije na Samsungoch, predtým, než sa dočká širokej dostupnosti. Rovnako tak je možné, že Forza Street získa predpremiéru v obchode Galaxy Store. Špekulujem, lebo ako píšem, detaily chýbajú, no nič iné momentálne nedáva väčší zmysel. Samsung však sľubuje, že podrobnosti prinesie už čoskoro, takže uvidíme o čo vlastne ide.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Tipy na vianočné darčeky od HP

Spoločnosť HP aj v tomto roku prináša zoznam tipov na príťažlivé vianočné darčeky. Nechýbajú notebooky, veci pre hráčov či tlačiarne.