Slovnaft Move: Automatické zľavy a kartička v mobile

Nová aplikácia Slovnaft Move bola vydaná v roku 2023 ako náhrada svojho predchodcu Slovnaft GO. V zásade ide o aplikácie toho istého typu a účelu.

Sú to určené pre zákazníkov čerpacích staníc Slovnaft, ktorým zobrazujú informácie o stave vernostného programu, aktuálnych akciách a odmenách. Súčasne predstavujú jednoduchý spôsobom ako mať v mobile digitálnu Slovnaft kartu.

Príchod novej aplikácie Slovnaft Move sprevádzala obrovská zmena vo fungovaní vernostného programu BONUS klub. Do roku 2023 to fungovalo tak, že za tankovanie a nákup na čerpacích staniciach Slovnaft boli na účet zákazníka pripisované body. Tie sa potom dali vymeniť za rôzne odmeny.

Nazbierané Slovnaft body sa dali vymeniť za kávu, jedlo, využitie umývacieho programu, ale aj autosedačky, príslušenstvo do kuchyne a dielne alebo za oblečenie a podobne. Body sa odrátali, doplatili ste 0,05 € a získali ste zvolenú odmenu.

S príchodom aplikácie Slovnaft Move bola spustená nová forma vernostného programu s totožným názvom aký nesie aplikácia. Slovnaft sa prakticky zbavil všetkých vecných odmien. Zbieranie bodov síce funguje naďalej, no tie sa už nevymieňajú za konkrétny tovar.

Teraz to funguje tak, že počet nazbieraných bodov “definuje” vašu vernostnú úroveň. Začínate s členstvom “Yellow” a čím viac bodov nazbierate, tým vyššia je vaša úroveň a tým lepšie odmeny získavate. Pri prechode do vyššej úrovne získavate odmenu vo forme horúceho nápoja alebo hot-dogu zadarmo.

Nazbierané body už nie je možné použiť na platbu za tovary a služby. Nazbierané body definujú príslušnosť do jednotlivých úrovní. Dosiahnutím dostatočného počtu bodov a postupom do vyšších úrovní môžete získať viac zliav a odmien.

Slovnaft

A tým končia fyzické odmeny nového vernostného klubu Slovnaft. Ostatné benefity sa nesú vo forme zľavy na palivá, vodu do ostrekovačov, prevádzkové kvapaliny, autodoplnky, na jedlo alebo na umytie auta. Všetko je to o zľave. Čím vyššia úroveň vernostného programu, tým vyššia zľava.

Napríklad pri prvej úrovni (Yellow) máte na na palivá EVO Plus zľavu 0,01 € na liter. Pri úrovni Silver je to 0,02 € na liter a pri úrovni Gold je to 0,03 na liter. Zľava na prevádzkové kvapaliny začína na 5 % a postupne sa vyšvihne až na 15 % pre úroveň Gold. Takže takto nejako to funguje. Vecné odmeny boli vymenené za zľavy.

Rôzny tovar je odmeňovaný iným počtom bodov:

 • 1 bod za za každý natankovaný liter paliva EVO
 • 3 body za za každý natankovaný liter prémiového paliva EVO Plus
 • 5 bodov za každé 1 EUR minuté na gastro produkty alebo umývacie programy
 • 3 body za každé 1 EUR minuté na nepalivové produkty
 • 10 bodov za každý 1l vody do ostrekovačov (balené)
 • 15 bodov za každý liter vody do ostrekovačov z výdajného stojana

Sú tu aj nejaké tie bonusové akcie, kedy za kúpu konkrétneho tovaru získate ešte viac bodov, ale ja to na ilustráciu veľmi zjednoduším.

 • V prvej úrovni (Yellow) sa nachádzate ak ste nazbierali 0 až 1499 bodov.
 • Druhá úroveň (Silver) je od 1500 do 2999 bodov.
 • Tretia úroveň (Gold) je od 3000 do 5999 bodov.
 • Posledná úroveň (VIP) nemá publikovanú výšku zliav (“je to prekvapenie”). Je nad 6000 bodov.

Body nemôžete získať za: lotériu, dobitie telefónnych kariet, GIFT karty, diaľničné známky a tabakové výrobky.

Slovnaft uvádza, že ak ako nový zákazník každý mesiac natankujete palivo EVO, umyjete si auto a doprajete si pravidelne niekoľkokrát mesačne šálku dobrej kávy a bagetu – tak úroveň Silver môžete dosiahnuť už za 6 mesiacov. V tomto prípade by potom na prvý pohľad malo platiť, že za ďalších 6 mesiacov ste v úrovni Gold. A za ďalších 12 mesiacov ste VIP. Má to však jeden veľký háčik.

 • Členstvo v úrovniach Silver, Gold a VIP trvá 12 mesiacov odo dňa dosiahnutia tejto úrovne.
 • Po 12 mesiacoch, na základe bodového stavu postúpite do vyššej úrovne, potvrdíte príslušnosť v existujúcej úrovni alebo spadnete do úrovne zodpovedajúcej bodovému stavu na konte.

Tu už vidno, že je to trošku komplikovanejšie a spomína sa aj nejaké časové ohraničenie a následne overenie počtu bodov. Navyše je tu uvedená možnosť “spadnúť” do nižšej úrovne. Vec sa totiž má tak, že prechodom do vyššej úrovne sa váš počet bodov resetuje na 0!

To znamená, že nazbierate 1500 bodov, prehupnete sa do úrovne Silver a zrazu máte 0 bodov. Ak sa chcete dostať do úrovne Gold, tak počas 12 mesiacov musíte nazbierať celých 3000 bodov. Nepokračujete od 1500 bodov, ktoré ste potrebovali na prechod z úrovne Yellow na Silver. Tieto body “sa vymenili” za prechod na vyššiu úroveň.

Taktiež to znamená to, že ak ste sa prebojovali do úrovne Silver a chcete sa tu udržať, tak počas 12 mesiacov (od “povýšenia”) musíte nazbierať aspoň 1500 bodov. Z nuly! Ak to nedosiahnete, tak vaša úroveň bude degradovaná na Yellow. Je to trošku zákernosť, ktorú si na prvý pohľad uvedomí len málokto.

Pri každej zmene úrovne sa Vaše bodové konto vynuluje. Informáciu o termíne platnosti členstva v konkrétnej úrovni zistíte po prihlásení do svojho účtu v aplikácii alebo na webe Slovnaft Move.

Stále teda zbierate Slovnaft body, ale z pohľadu odmien je to dosť iné, než sme boli zvyknutí. Aplikácia Slovnaft Move pre väčšinu zákazníkov primárne plní úlohu Slovnaft karty v mobile. Namiesto plastovej kartičky v nej máte digitálnu verziu vo forme kódu, ktorý oskenuje obsluha pri pokladni. Automaticky sa aplikujú vám dostupné zľavy a pripíšu sa vám body za nákup.

V aplikácii ďalej:

 • Vidíte svoj aktuálny počet bodov a svoju úroveň
 • Vidíte tu prehľad súťaží, výziev a novinky
 • Nájdete tu vyhľadávanie čerpacích staníc v okolí
 • Nájdete tu prehľad svojich benefitov (prehľad zliav podľa úrovne)
 • Nájdete tu zľavové kupóny na služby, tovar a potraviny
 • V sekcii Posledné aktivity vidíte historický prehľad nákupov (čo ste kúpili, koľko ste platili a koľko ste dostali bodov)
 • Cez aplikáciu získate aj odmenu za prechod medzi vernostnými úrovňami (teplý nápoj, hot-dog…)

Využívanie aplikácie je v podstate o tom, že si tu pozriem sekciu Moje odmeny, ak je tam niečo zaujímavé, tak si aktivujem kupón a využijem ho. Inak je to len o tom, že prídem na čerpačku natankujem alebo kúpim čo mi treba a pri pokladni namiesto plastovej kartičky použijem virtuálnu Slovnaft kartu v mobile.

Celé je to do veľmi veľkej miery postavené práve na automatických zľavách naviazaných na dosiahnutú úroveň. Preto som sa práve tomu tak veľmi venoval. Pripomínam, že svoje vernostné aplikácie majú aj Billa a Lidl.

Aplikácia Sused Slovnaft

Vernostná aplikácia Slovnaft Move nie je jedinou vecou od tejto spoločnosti, ktorú viete nájsť v ponuke Obchodu Play. Naraziť môžete aj na aplikáciu Sused Slovnaft. O čo ide?

Aplikácia Sused Slovnaft slúži na informovanie verejnosti o dianí v bratislavskej rafinérii, ktoré môže mať vplyv na komfort ľudí žijúcich v jej okolí. Nachádza sa tu kalendár s prehľadom plánovaných činností a ich podrobným vysvetlením. Dozviete sa kedy sa niečo bude diať a čo sa to vlastne bude diať.

Sused Slovnaft

V kalendári sú pri jednotlivých dňoch zobrazené naplánované činnosti ako využívanie poľných horákov na kontrolované spaľovanie nadbytočných plynov, predpoklad zvýšenej úrovne hluku, dymu alebo zápachu a plánované vypúšťanie vody.

Prítomná je aj sekcia, kde sú slovne popísané aktivity na najbližšie obdobie. Napríklad pre marec 2024 je tam ako jeden z bodov uvedené, že počas mesiaca pokračuje údržba jednej z nádrží, pri ktorej môže nastať mierny zápach. Informácie s potenciálne výraznejším dopadom na život obyvateľov v okolí rafinérie Slovnaft sú zobrazované aj cez notifikácie.

Sekcia Ovzdušie zobrazuje hodinový prehľad nameraných hodnôt asi desiatky plynov. Tento údaj má informatívny charakter a zverejňovaný je pre lokality Rovinka, Podunajské Biskupice a Vlčie hrdlo. Okrem nameranej hodnoty je v sekcii prítomná aj informácia o limitnej hodnote a aktuálnych poveternostných podmienkach.

Sused Slovnaft

V aplikácii má svoju sekciu aj grantový program Dobrý sused. Sekcia popisuje aké aktivity podporuje vo všeobecnosti, aké aktivity už boli podporené a prítomné je aj tlačidlo na požiadanie o grant.

Aplikácia Sused Slovnaft sa dá stiahnuť v Obchode Play pre Android a App Store pre iOS. Jej používanie má zmysel pre ľudí, ktorí žijú, pracujú alebo sa pohybujú v okolí rafinérie Slovnaft v Bratislave. Ak chcú sledovať aktuálne dianie alebo chcú mať prehľad o aktivitách na najbližšie obdobie, aby sa na to nejakým spôsobom vedeli pripraviť. Vo svojej podstate je to len informatívny prehľad zabalený do aplikácie.

Sused Slovnaft
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať