Čo ponúka mobilná aplikácia BILLA Bonus?

Dosť ma prekvapilo, keď som natrafil na informáciu, že Billa má svoju mobilnú aplikáciu. Táto informácie nejak unikla mojej pozornosti. Vernostnú kartu Billa síce mám už roky, no dlhodobo som to riešil tak, že som ju ma naskenovanú v aplikácii Stocard. Teraz som úplnou náhodou zistil, že existuje priamo oficiálna aplikácia BILLA Bonus a reálne nejde o žiadnu novinku posledných dní.

Vydaná bola prinajmenšom v júni 2023. V obchode App Store sú dokonca spomínané verzie už z roku 2021, takže som bol skutočne veľmi prekvapený, že som o ničom takom nevedel. Aplikácia BILLA Bonus sa dá klasicky bezplatne stiahnuť z Obchodu Play pre Android a z App Store pre iOS.

Na oficiálnej stránke Billa som natrafil na informáciu o vylepšenom vernostnom programe BILLA Bonus, na ktorý je táto aplikácia do veľkej miery previazaná. Teoreticky je preto možné, že relatívne nedávno prešla väčším vylepšením. To by celkom súhlasilo, pretože od januára 2024 vstúpili do platnosti nové podmienky vernostného programu.

V princípe je to veľmi podobné klasickej vernostnej aplikácií, napríklad aj tej ktorú má LIDL. Okrem toho, že v mobilnej aplikácií máte svoju vernostnú kartu v digitálnej podobe získavate prístup k špeciálnym akciám. Treba však povedať, že momentálne sa aplikácia neteší príliš pozitívnym hodnoteniam. K dnešnému dňu má 2,6 z 5 hviezdičiek pri 680 recenziách.

Čo sa týka registrácie, možností je niekoľko. Priamo na oficiálnej stránke je dostupná registrácia pre získanie digitálnej karty BILLA Bonus. Zvoliť je možné aj kombináciu fyzická + digitálna karta, prípadne je tu možnosť aktivovať online účet pre prístup do aplikácie BILLA Bonus, čo je vhodné pre ľudí, ktorí už majú klasickú plastovú kartu.

Nakoľko som už plastovú kartičku mal, tak som využil možnosť “Aktivovať online účet”. V tomto prípade je potrebné zadať číslo karty, ktoré je na nej uvedené. Následne bolo potrebné zadať aktivačný kód, ktorý je doručovaný na e-mailovú adresu uvedenú v rámci registrácie v BILLA Bonus klube. Potom je potrebné vyplniť registračné informácie a heslo. Potvrdením obchodných podmienok je účet vytvorený.

Potom je teda potrebné otvoriť aplikáciu BILLA Bonus na mobile a prihlásiť sa do vytvoreného účtu. Robí sa to cez tlačidlo “Môj BILLA Bonus” a následne “Prihlásiť sa”. Vďaka tomu v aplikácii získate prístup k digitálnej verzii vernostnej karty, k prehľadu digitálnych BILLA Bonus bodov, ktoré je možné využívať na rôzne odmeny, ale aj k prehľadu a aktivácii zlavových kupónov a momentálne aj ku sekcii “Koleso šťastia”.

Koleso šťastia ale v mojom prípade akosi nefungovalo. Ničím sa nedalo zatočiť a sekcia “Prehľad výhier” bola taktiež prázdna. Neviem povedať, či to kvôli tomu, že točiť kolesom je možné až po splnením nejakých podmienok alebo či tento bonus ešte jednoducho nie je dostupný. Na nefunkčnosť tejto funkcie ale upozorňujú aj komentáre v Obchode Play…

Stanovy súťaže síce uvádzajú, že spotrebiteľská súťaž Koleso šťastia trvá od 17.1.2024 do 17.2.2024, no sťažnosti na nefunkčnosť sú z 3. februára a 15. februára, takže ťažko povedať čo bolo vo veci. Podstatné je to, že cez aplikáciu budú zjavne prebiehať aj rôzne súťaže. To potvrdzujú aj promo materiály:

Aplikácia ponúka aj gamifikáciu v podobe výziev, lotérie a hier. Ak sa na vás usmeje šťastie v lotérii, hráte o hodnotné ceny, darčekové poukážky a extra body.

Aplikácia ponúka prehľad aktuálnych zliav, upozorňuje na produkty, ktorých kúpou je možné získať dodatočné bonus body, obsahuje výber z letákov, ako aj celé letáky na prezretie. Nechýba ani prehľad predajní v okolí. Najzaujímanejšie sú asi dve sekcie.

Prvou je sekcia “Kupóny”, kde jednoducho nájdete prehľad bonusových zliav na niekoľko vybraných produktov s výškou zľavy a platnosťou kupónu. Ja som tu mal napríklad 21% zľava na Popradskú kávu špeciál, 33 % zľavu na Vitana Bistro alebo 30 % na Kinder Maxi King.

Táto sekcia sa prirodzene bude pravidelne aktualizovať a obmieňať. Podľa všeobecných informácií k vernostnému programu sa zľavové kupóny menia každé dva týždne.

Druhou zaujímavou sekciou sú “Karty”. Konkrétne jej časť s prehľadom odmien, ktoré je možné získať výmenou za nazbierané body. Aktuálne platí to, že za 1 € minuté na nákupy získavame 1 bod. Odmeny sa rôznia.

100 nazbieraných bodov je možné vymeniť za zľavu 1 € z nákupu, za 300 bodov je možné zadarmo získať syr gouda alebo víno, za 500 bodov sú Merci dezerty alebo debrecínske párky. 1000 bodov sa dá vymeniť za 10 € zľavu na nákup a tým to momentálne končí. Opäť predpokladám, že ponuka sa postupne bude aktualizovať.

Vaše sú platné 14 mesiacov. Body zbierate vždy za 1 kalendárny rok, t.j. od 1.1. – 31.12., použiť ich však môžete až do 28.2. nasledujúceho roku. Po tomto termíne vám všetky nazbierané body prepadnú.

Cez aplikáciu je ešte možné podať o vydanie plastovej karty BILLA Bonus. Táto možnosť sa nachádza v sekcii Profil. A to je asi tak všetko, čo aplikácia momentálne ponúka. Jej najväčšou prednosťou je v podstate to, že môžete využívať nazbierané body, ktoré získavate za nákupy. A ešte samozrejme to, že máte digitálnu podobu svojej vernostnej karty. To je asi tak všetko.

Webová stránka spomína napríklad aj špeciálne výhody u externých partnerov. Jedinou takouto ponukou, ktorú som našiel, bola zľava 1 € do siete kín CINEMAX.

Odhliadnuc od toho nejaké dodatočné výhody nad rámec toho, čo máte s plastovou kartou nezískavate. Akurát máte prehľadne zobrazený zoznam akciových produktov pre členov BILLA klubu. Celkovo je táto aplikácia fajn pomocníkom, hlavne pre mladšie ročníky. Zo strany supermarketu BILLA ide rozhodne o dobrý krok. Akurát by to ešte chcelo vychytať nejaké drobné muchy.

Inak to vyzerá tak, že všetky veci, ktoré nájdete v aplikácii nájdete aj priamo na webe Billa.sk po prihlásení do účtu. Tým mám na mysli spomínané kupóny, ako aj prehľad a využívanie bodov z vernostného programu. Oplatí sa teda vôbec používať? Oplatí. Mobilná aplikácia BILLA Bonus zvyšuje pohodlie a všetko potrebné máte na dosah v jednoduchom rozhraní. Takže ak často nakupuje v tejto sieti supermarketov, tak by pre vás mala byť prínosom.

Mobilná aplikácia pre svoje plnohodnotné fungovanie vyžaduje aktívne pripojenie na internet. Vyskúšal som sa bez pripojenie dostať ku digitálnej karte a išlo to. Normálne sa zobrazila po kliknutí na sekciu “Karta”.

Akonáhle som ale potiahol prstom zhora nadol pre obnovenie informácií, tak na mňa vybehla chybová hláška. Preto treba byť trochu opatrný, ale ku karte sa dostať zjavne dá aj v offline režime. Problém by vraj mohol nastať pri využívaní bodov na odmeny:

Musím mať pripojenie na internet, aby som použil svoje kupóny z aplikácie?

Áno, pre zaistenie bezproblémového chodu aplikácie je potrebné mať zapnuté internetové pripojenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať